Kultúra Zo Slovenska

Rekordná karička na michalovskom námestí: 593 tanečníkov okolo fontány, VIDEO

Stovky nadšencov boli v Michalovciach súčasťou veľkej karičky. Tradičný zemplínsky tanec sa konal priamo na námestí.

Zdroj: Facebook

Metropola Zemplína sa pred pár dňami roztancovala počas 60. ročníka Zemplínskych slávnosti, v rámci ktorých sa na námestí tancovala karička. Zapojilo sa do nej až 593 tanečníkov, medzi ktorými boli profesionáli, ale aj laická verejnosť.

Škola tanca

Michalovce zažili tri dni plné folklóru, spevu a tanca, príjemných stretnutí i zimomriavok z jubilejného 60. ročníka Zemplínskych slávností. Bohatý trojdňový program obohatila aj karička.

Tancovanie tradičnej karičky okolo Fontány lásky v Michalovciach bolo rekordné, pretože ju tancovalo až 593 tanečníkov, čo bolo viac ako v Michalovciach vlani. Do tancovania karičky na námestí sa mohol zapojiť zapojiť každý, kto mal chuť a registroval sa napríklad priamo na mieste.

Následne sa konala tradičná škola tanca so zameraním na karičku. Tancovalo sa v kruhu okolo Fontány lásky na michalovskom námestí.

Rekordný počet

Nadšenci karičky sa postupne rozmiestnili okolo fontány tanečným krokom a učili sa základy tanca. Aj v tomto roku pod taktovkou Miroslava Kistyho, choreografa FS Zemplín. „Teraz ideme robiť rekord,“ vyzval ľudí choreograf, aby sa spojili do kruhu, chytili za ruky a tancovali už sami bez jeho pokynov.

Okolo Fontány lásky bolo vidieť veľký tancujúci kruh s typickým zemplínskym tancom karička. Ako usporiadatelia zverejnili, Karička 2019 bola rekordná, pretože ju tancovali 593 ľudí. Do tancovania organizátori zapojili nielen súbory, ktoré vystúpili počas slávností, ale aj návštevníkov festivalu a vytvorili tak krásny zážitok z tohto podujatia pre všetkých zúčastnených.

Pozrite si foto a video zostrih z tancovania karičky počas 60. ročníka Zemplínskych slávností v Michalovciach.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Okolo Fontány lásky vytvorili veľký tancujúci kruh: Tancovala sa karička
3
Galéria
Zdroj: Mesto Michalovce
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM