Rezort kultúry už nedáva granty, ale dotácie
WEBNOVINY.SK
Foto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) – Ministerstvo kultúry SR už neposkytuje granty, ale dotácie. Dôvodom je zmena zákona. Ministerstvo to pripomína v súvislosti s tým, že na svojej webstránke http://www.culture.gov.sk zverejnilo výzvy na predkladanie projektov žiadajúcich o podporu. Záujemcovia ich tu nájdu pod titulkom Dotácie 2011. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ministerstva kultúry Eva Chudinová, na tento rok vyčlenili 16 891 200 eur na podporu projektov v deviatich základných programoch.
„Dotácie pre národnostné menšiny ministerstvo kultúry už nebude poskytovať vzhľadom na prechod tejto agendy k podpredsedovi vlády,“ pripomenula Chudinová. Hovorkyňa zároveň upozorňuje všetkých žiadateľov, aby si pozorne preštudovali formuláre žiadostí, Rezort poskytne dotácie v programoch: Obnovme si svoj dom (4 700 200 eur) Kultúrne aktivity v oblasti pamäťových inštitúcií (jeden milión eur) Európske hlavné mesto kultúry 2013 – Košice (1 992 000 €) Umenie (4 190 000 €), Pro Slovakia (900 000 €) Národný cintorín v Martine (38 000 €) Kultúra znevýhodnených skupín obyvateľstva (310 000 €) Nehmotné kultúrne dedičstvo a kultúrno-osvetová činnosť (910 000 €) Kultúrne poukazy (2 851 000 €)lebo boli aktualizované.
Vlani schválený zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MK SR, ktorý platí od 1. januára 2011, by mal podľa ministerstva prispieť k prehľadnejšiemu poskytovaniu dotácií z prostriedkov štátu.
Podrobnosti sú publikované na http://www.culture.gov.sk/…dotacie-2011.