Webnoviny - Svet

Rezort ŽP chce kancelárske potreby za štyri mil. eur

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) – Rezort životného prostredia, ktorý donedávna spravoval vicepremiér Dušan Čaplovič, vyhlásil prostredníctvom verejného obstarávania súťaž o zákazku na kancelárske potreby a papier v predpokladanej hodnote štyri milióny eur bez DPH. Financie na zákazku pôjdu zo štátneho rozpočtu. Pri tomto tendri ide o pilotný projekt elektronického verejného obstarávania, ktorý je podľa rezortu transparentný a moderný. Záujemcovia o zákazku, ktorí sa budú môcť hlásiť od 9. novembra, musia okrem iného zložiť zábezpeku vo výške 75 000 eur. Informuje o tom Vestník verejného obstarávania.

„Je záujem vytvárať také podmienky pre verejné obstarávanie, ktoré by eliminovali akékoľvek podozrenia z netransparen­tnosti,“ povedal pre agentúru SITA o podmienkach tendra na kancelárske potreby Čaplovičov hovorca Michal Kaliňák. Podľa vestníka budú musieť uchádzači o tender predložiť aj prehľad o dosiahnutom ročnom obrate za hospodárske roky 2005 až 2007. Predložiť musia aj výkaz ziskov a strát alebo výkaz o príjmoch a výdavkoch za spomínané obdobie. Uchádzači budú musieť tiež predložiť referencie o uspokojivom dodaní tovaru od zmluvných odberateľov, ktorým dodali tovar v predchádzajúcich rokoch. Musia dodať aj opis opatrení, ktorými zabezpečia distribúciu kancelárskych potrieb do troch krajských sídiel – Bratislava, Banská Bystrica a Košice. Preukázať musia aj to, že majú v Bratislavskom, Banskobystrickom a Košickom kraji skladovacie priestory, prevádzky.

V Bratislavskom a Banskobystrickom kraji musia mať sklady rozlohu viac ako 500, v Košickom by mali mať viac ako 250 metrov štvorcových. Sklady by mali byť suché, zateplené, bez hlodavcov, poistené a zabezpečené proti požiaru. Súťažiaci budú musieť predložiť aj čestné vyhlásenie o tom, že majú zriadený elektronický nákupný systém a on-line katalóg. „Funkčnosť a spoľahlivosť elektronického nákupného systému záujemca preukáže minimálne jednou referenciou,“ uvádza sa vo vestníku k zákazke.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM