Webnoviny - Svet

Rihannin nový videoklip vyvolal pobúrenie

WEBNOVINY.SK

Bez popisuFoto: SITA/APBRATISLAVA 2. júna (WEBNOVINY) – Nový videoklip barbadoskej speváčky Rihanny ku skladbe Man Down vyvolal v USA kritiku niektorých organizácií, ktoré žiadajú zákaz jeho vysielania. Dôvodom je scéna, v ktorej speváčka zastrelí neozbrojeného muža ako pomstu za sexuálne násilie.

Video malo premiéru v utorok na stanici BET, text skladby obsahuje napríklad aj pasáž: Momma, I just shot a man dead. I never been so proud (v preklade: Mama, práve som zastrelila muža. Nikdy som nebola taká pyšná). Krátko po odvysielaní videa sa televízii BET a jej materskej spoločnosti Viacom ozvali predstavitelia organizácií Parents

Television Council, Industry Ears a Enough is Enough, ktorí žiadali, aby tento videoklip stiahli z vysielania. „Za uplynulých tridsať rokov som v hlavnom vysielacom čase nevidel takú chladnú a úmyselnú vraždu,“ uviedol spoluzakladateľ organizácie Industry Ears Paul Porter.

„Namiesto toho, aby obetiam násilia odporučila vyhľadať pomoc, Rihanna zverejnila videoklip, podľa ktorého je pomsta vo forme úkladnej vraždy v poriadku,“ dodala Melissa Henson z organizácie Parents Television Council. Predstavitelia BET a Viacom zatiaľ na výzvy na stiahnutie videa verejne nereagovali.

Samotná 23-ročná speváčka prostredníctvom Twitteru uviedla, že hlavným motívom videa je posilnenie pozície žien v spoločnosti. „Mladé dievčatá a ženy na celom svete, my znamenáme mnoho! Sme silné, nevinné, zábavné, koketné, zraniteľné a niekedy je naša nevinnosť príčinou, že sme naivné. Vždy si myslíme, že nám sa to nemôže stať, ale v skutočnosti sa to môže stať ktorejkoľvek z nás. Takže, dámy, buďte opatrné,“ napísala Rihanna, ktorá sa sama v roku 2009 stala terčom násilia zo strany svojho vtedajšieho partnera, speváka Chrisa Browna.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie