Webnoviny - Svet

Robbie Keane skóroval v debute v USA

WEBNOVINY.SK

LOS ANGELES 21. augusta (WEBNOVINY) – Írsky reprezentačný futbalový útočník Robbie Keane hneď v debutovom zápase v drese Los Angeles Galaxy pomohol svojmu tímu gólom k víťazstvu 2:0 nad mužstvom San Jose.

Tridsaťjederočný zakončovateľ zužitkoval center od bývalého kapitána anglickej reprezentácie Davida Beckhama, obišiel brankára hostí a pohodlne zakončil. „Nemohlo to byť lepšie,“ sršal po zápase optimizmom bývalý hráč Tottenhamu Hotspur. „Som rád, že som skóroval, no dôležitejšie sú tri body. Keď prídete do nového tímu, je vynikajúce, keď sa vám podarí streliť prvý gól,“ povedal po zápase šťastný Robbie Keane.

Ten trénoval so svojimi spoluhráčmi iba raz, no aj tak perfektne zapadol medzi dvojicu hviezd Davida Beckhama a kapitána Landona Donovana. „Vedel som, že bude bežať a vedel som, kam mu to mám dať. Robbie je hráč, ktorý vie, kam má bežať a ak ste s ním naladený na jednu vlnu, máte veľkú šancu na úspech,“ poznamenal David Beckham na margo nového spoluhráča.

V 72. min tréner domácich Bruce Arena vystriedal Keana a Ír zožal „standing ovation“ od 27-tisíc prítomných divákov. „Sme nadšení Robbiem. Myslím si, že odohral vynikajúcich 70 minút, no je v ňom ešte viac,“ doplnil kouč LA Galaxy Bruce Arena.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM