Webnoviny - Svet

Robert Fico napľul ľudom do tváre, tvrdí SDKÚ

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) – Robert Fico rozšírením vlády o štátnych tajomníkov napľul podľa člena prezídia SDKÚ-DS Ondreja Mateja do tváre všetkým slušným, poctivým občanom Slovenska, ktorí poctivo platia dane.

Ako povedal Matej pre agentúru SITA, namiesto racionalizácie a gazdovania poctivým ľuďom zvýši dane, zoberie rodinné prídavky a peniaze z II. piliera.

„Všetka jeho doterajšia argumentácia o potrebe silných ministerstiev je zahmlievanie skutočnosti, že potreboval uspokojiť svojich členov a sponzorov, keďže sa nečakane začal hrať na veľkého a veľkorysého demokrata. Nezabúdajme, že takýmto pomalým rozširovaním vlády a úradov sa plazivo rozrastá moc jedného muža v štáte,“ vyhlásil Matej. Podľa neho ak sa na začiatku kabinet rozšíri, už nikdy ho nedokáže nikto zúžiť.

„Tak ako keď raz železničnú trať zrušíte, už ju nikdy neobnovíte, musíte postaviť novú,“ dodal.

Nová vláda schválila v stredu vymenovanie štátnych tajomníkov na jednotlivé ministerstvá. Na viacerých budú pôsobiť dvaja štátni tajomníci a to aj tam, kde doteraz pôsobil len jeden. Viac štátnych tajomníkov ako doteraz bude pôsobiť v rezorte sociálnych vecí, hospodárstva, diplomacie i vnútra. Na viacerých z týchto ministerstiev kedysi dvaja štátni tajomníci pôsobili. Ich počet zredukovala vláda Ivety Radičovej. Na ministerstve vnútra sa to však podľa šéfa rezortu Roberta Kaliňáka neosvedčilo.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM