Webnoviny - Svet

Robert Fico vymenoval poradcov, ktorí ho budú kontrolovať

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) – Predseda vlády Robert Fico dnes na úrade vlády oficiálne vymenoval členov svojho poradného zboru.

Ako agentúru SITA informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, tí si z rúk premiéra osobne prevzali menovacie dekréty.

Zboru poradcov predsedu vlády bude predsedať Ficov dlhoročný spolupracovník, poslanec národnej rady a podpredseda poslaneckého klubu strany Smer-SD Vladimír Faič, ktorý pôsobil v tejto funkcii aj počas predchádzajúcej Ficovej vlády.

Ficovým poradcom pre makroekonomiku a stratégie bude Peter Staněk, poradcom pre ekonómiu a prognostiku Pavol Kárász, pre hospodársku a sociálnu politiku Peter Magvaši, pre energetiku Eduard Metke, pre pôdohospodárstvo a rozvoj vidieka Peter Bielik a pre dopravu Peter Ondroušek.

Poradcom pre investície je Rastislav Chovanec, pre zdravotníctvo Milan Dragula, pre školstvo Libor Vozár, pre vedu Jaromír Pastorek, pre kultúru Gabriela Rothmayerová, pre zahraničnú politiku a medzinárodné vzťahy Juraj Migaš a pre spravodlivosť Eduard Barány.

Poradný zbor predsedu vlády bude pôsobiť ako konzultačná a kontrolná skupina pre vládu.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM