Webnoviny - Svet

Róbert Mak v sobotu v Nemeckom pohári v základe Norimbergu

WEBNOVINY.SK

NORIMBERG 29. júla (WEBNOVINY) – Slovenský ofenzívny stredopoliar Róbert Mak je jedným z mála hráčov nemeckého prvoligového futbalového klubu 1. FC Norimberg, pri ktorých kouč Dieter Hecking vopred verejne odkryl karty v súvislosti so sobotňajším zápasom 1. kola národného pohára DFB-Pokal na pôde ambicióznej treťoligovej Arminie Bielefeld (15.30 h).

„Robbie bude v základnej jedenástke,“ cituje trénera „Bavorov“ Abendzeitung a dodáva, že Mak si presvedčivo počínal v príprave, ktorá sa začala 26. júna. „Pracoval veľmi dobre a pridal najmä v defenzívnej zložke,“ skonštatoval Hecking na margo 20-ročného Bratislavčana, ktorý sa počas svojho druhého súťažného ročníka v kádri FCN už musí zaobísť bez mentorstva krajana Marka Mintála, od sezóny 2011/2012 hráča Hansy Rostock. Sám má kontrakt do leta 2013.

Na pravej strane ihriska udomácnený Mak prišiel do Norimbergu za 250 000 eur z mládežníckych štruktúr Manchestru City, kde rozvíjal svoj talent aj v prítomnosti Vladimíra Weissa ml. či Filipa Mentela. Medzičasom stihol v 22 vystúpeniach v I. bundeslige (z toho 6-krát nastúpil v základnej jedenástke) streliť 3 góly. „Svojou rýchlosťou môže narobiť problémy ktorémukoľvek protivníkovi. Potrebuje si aj v ostrých dueloch počínať so sebavedomím, ktorým sa prezentuje na tréningoch.“

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM