Webnoviny - Svet

Robo Opatovský pokrstil debut klaviristu Jozefa Hollého

WEBNOVINY.SK

POPRAD 21. augusta (WEBNOVINY) – Klavirista Jozef Hollý sa na slovenskej hudobnej scéne začal prezentovať iba pred nedávnom zmesou klasickej hudby, džezu a popových melódií. Svoj debutový album pokrstil v sobotu vo Vysokých Tatrách za asistencie speváka Roba Opatovského.

Krstu predchádzal zhruba hodinu a štvrť trvajúci koncert, počas ktorého odzneli prevažne skladby z nahrávky. Tá obsahuje najmä coververzie piesní od interpretov ako Katy Perry, Vangelis či Nat King Cole. V koncertnom programe Hollý odohral i niekoľko diel klasických majstrov, ako napríklad Asturias od Isaaca Albéniza, Let čmeliaka od Nikolaja Andrejeviča Rimského-Korsakova a Prelúdium c-mol od Johanna Sebastiana Bacha.

Klavirista a spevák zatiaľ plány do blízkej budúcnosti vyjasnené nemá, čo potvrdil aj v rozhovore pre agentúru SITA. „Určite plánujem turné, na ktorom by sa mohlo objaviť i niekoľko hostí – bližšie sa však k tomu vyjadriť neviem,“ uviedol, pričom nevylúčil ani možnosť spolupráce s niektorými zo slovenských či českých interpretov. „Z Čiech by som si vedel predstaviť duet s Danom Bártom a reálne to vidím i v prípade Lucie Bílej,“

Svoju hudobnú kariéru začal Jozef Hollý v zahraničí, kde pôsobil 10 rokov. Návrat na Slovensko vníma pozitívne, no i napriek tomu neskrýva isté obavy. „V súčasnosti mám ešte záväzky v Poľsku a Nemecku a ak to mám povedať otvorene, cez Bratislavu nie je také ľahké prejsť. Rád by som ale skúsil niečo nové a začal hrávať na pódiách divadiel,“ prezradil hudobník.

Koncert spojený s krstom zakončila pieseň Autumn Leaves, ktorú Hollý zaspieval spoločne s Robom Opatovským. Ten ako krstný otec poprial albumu všetko dobré a vyzdvihol najmä svoju lásku ku klasickej hudbe a džezu, pričom nevynechal ani krátku poznámku o rivalite konzervatórií, ktoré obaja hudobníci navštevovali.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM