Webnoviny - Svet

Rodina a priatelia si pripomenuli Elizabeth Taylor

WEBNOVINY.SK

ODPORÚČAME:

Zomrela americká herecká legenda Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor na svoj vlastný pohreb meškala

Vydražia šperky, šaty a umelecké diela Elizabeth Taylor

Dom Elizabeth Taylor je na predaj za 8,6 milióna dolárovBRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – V štúdiu spoločnosti Warner Bros. v kalifornskom Burbanku sa v nedeľu uskutočnila spomienková slávnosť venovaná zosnulej herečke Elizabeth Taylor, ktorá zomrela v marci vo veku 79 rokov.

Na slávnosti, ktorú moderoval Colin Farrell, sa zúčastnilo približne 400 pozvaných hostí vrátane Michaela Caina, Eltona Johna a herečkiných potomkov.

„Moja matka bola výnimočná žena, ktorej život sa dotkol mnohých ľudí, pričom väčšinu z nich nikdy ani nespoznáme. Celá naša rodina je veľmi hrdá na jej úspechy a uvedomujeme si, aký jedinečný a špeciálny zážitok bol mať ju v našich životoch. Je pre nás veľmi významné, že sme sa tu dnes zišli s toľkými dobrými priateľmi, aby sme oslávili jej ducha, ktorý s nami bude navždy,“ uviedol herečkin syn Michael Wilding, ktorého mala Taylor s hercom Michaelom Wildingom.

Na spomienkovej akcii sa zúčastnila aj herečkina nevlastná dcéra Kate Burton, ktorej otcom je Richard Burton. Za toho sa Taylor vydala až dvakrát. Prostredníctvom videa sa k zúčastneným prihovoril aj Mike Nichols, režisér drámy Kto sa bojí Virginie Woolfovej? (1966), za výkon v ktorej získala Taylor Oscara.

Taylor skonala 23. marca po tom, čo ju začiatkom februára prijali do Cedars-Sinai Hospital v Los Angeles pre ťažkosti spôsobené kongestívnym srdcovým zlyhaním. Pochovali ju na známom losangeleskom cintoríne Forest Lawn.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM