Webnoviny - Svet

Rogelio Baena sa považuje za otca Schwarzeneggerovho dieťaťa

WEBNOVINY.SK

Arnold SchwarzeneggerFoto: SITA, APBRATISLAVA 25. mája (WEBNOVINY) – Exmanžel matky nemanželského dieťaťa Arnolda Schwarzeneggera Rogelio Baena sa stále považuje za otca 13-ročného Josepha. „Som tvoj otec, to je všetko,“ odkázal chlapcovi prostredníctvom televíznej šou Entertainment Tonight. Ako ďalej uviedol, o tom, že nie je biologickým otcom dieťaťa, sa dozvedel len pred týždňom. „Bol som nahnevaný, veľmi nahnevaný. Arnold Schwarzenegger bol pre mňa hrdinom, teraz sa cítim zradený,“ povedal. S chlapcom vraj naposledy hovoril minulý rok a netuší, kde sa teraz spolu s bývalou manželkou Mildred „Patty“ Baena nachádzajú. Dvojica sa rozišla v roku 1997 len dva mesiace po narodení dieťaťa. Zatiaľ nie je jasné, ako často sa s ním Rogelio Baena stretával.

Patty Baena, ktorá vo Schwarzeneggerovom dome pracovala dvadsať rokov a výpoveď dala tento rok v januári, splodila s hercom syna koncom 90. rokov v jeho dome, kde varila, prala a vykonávala iné domáce práce. V dome však podľa vlastných slov nikdy nenocovala. Samotný herec sa dozvedel o chlapcovi, až keď bol batoľa. Odvtedy bol vraj k nej Schwarzenegger „štedrý“. Dôkazom môže byť, že Baena v súčasnosti býva vo veľkom dome s bazénom neďaleko Los Angeles. Schwarzenegger sa k nemanželskému dieťaťu priznal len týždeň po tom, čo spoločne so svojou manželkou Mariou Shriver oznámil rozchod po 25 rokoch manželstva. Tá si následne najala rozvodovú právničku, aj keď sa zatiaľ údajne nerozhodla, či chce manželstvo s bývalým guvernérom Kalifornie naozaj ukončiť.

Tohtoročné zmeny v Schwarzeneg­gerovom živote

Arnold Schwarzenegger, ktorý sa v Hollywoode presadil ako hrdina akčných filmov a neskôr aj v komédiách, sa s televíznou žurnalistkou a členkou klanu Kennedyovcov oženil v roku 1986. Spolu majú štyri deti – 21-ročnú Katherine Eunice, 19-ročnú Christinu Mariu Aureliu, 17-ročného Patricka Arnolda a 13-ročného Christophera Sargenta. Arnold Schwarzenegger v januári po ôsmich rokoch opustil úrad kalifornského guvernéra. Herca, ktorý sa narodil v Rakúsku, preslávili úlohy v snímkach ako Barbar Conan (1982), Terminátor (1984), Conan ničiteľ (1984), Komando (1985), Dvojičky (1988), Total Recall (1990), Policajt zo škôlky (1990), Terminátor 2: Deň zúčtovania (1991), Posledný akčný hrdina (1993), Junior (1994), Pravdivé lži (1994), Batman a Robin (1997) či Terminátor 3: Vzbura strojov (2003).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM