Rôzne Zo Slovenska

Rok v bojnickej zoologickej záhrade: Jej bránami vlani prešlo viac ako 360-tisíc ľudí

Zmenu názvu, ako aj 23-miliónteho návštevníka priniesol vlaňajší rok Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach.

Ilustračný obrázok k článku Rok v bojnickej zoologickej záhrade: Jej bránami vlani prešlo viac ako 360-tisíc ľudí
Zdroj: TASR

V roku 2017 bojnickú ZOO navštívilo viac ako 360 000 ľudí, informovala hovorkyňa zoo Simona Kubičková.

„Minulý rok bol pre bojnickú zoologickú záhradu úspešný. Z pohľadu návštevnosti sa nám podarilo prekonať rekordnú návštevnosť z roku 2016. Vlani navštívilo najstaršiu zoo na Slovensku spolu 360 096 ľudí, z toho bolo 126 138 detí, 21 546 študentov a 212 412 dospe­lých,“ uviedla Kubičková.

Výnimočným bol pre bojnickú zoo podľa nej 1. júl 2017, keď získala prívlastok národná, a od tohto dňa nesie nový názov – Národná zoologická záhrada Bojnice. „Ďalším míľnikom bol pre nás 13. september 2017, kedy brány zoo prekročila jubilejná, 23-miliónta návštevníčka. Stala sa ňou Jana Cimrová z Českej republiky,“ doplnila.

Zoo sa vlani darilo aj pri získavaní nových druhov, v Bojniciach pribudla nandínia africká, pár žeriavov príveskových, marabu africký, korytnačka kuora McCordova, prišla tam tiež prvá tropická sova okuliarnatá a mnohé ďalšie. „Tešil nás aj každý jeden odchov a veľmi sa tešíme z úspešného vypúšťania rysov vo Falckom lese v Nemecku,“ ozrejmila ďalej hovorkyňa zoo.

V tomto roku bojnická zoo pripravuje rôznorodú paletu podujatí pre širokú verejnosť, ale aj chovateľské novinky. O všetkých pripravovaných akciách bude priebežne informovať.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM