Webnoviny - Svet

Rokovania Atlanty a Kovaľčuka s problémami

WEBNOVINY.SK

ATLANTA 26. decembra (WEBNOVINY) – Hokejová Atlanta Thrashers sa snaží udržať si vo svojich radoch hviezdneho Iľju Kovaľčuka. Atlanta sa snaží podpísať s Rusom dlhoročný kontrakt, podľa generálneho manažéra Dona Waddella sa však po posledných rokovaniach objavil istý problém. „Naše pozície sú trochu rozdielne, máme iné pohľady. Oni majú už predstavu o dĺžke kontraktu a chcú sa baviť iba o peniazoch, my to vidíme trochu inak. Musíme to vyriešiť. Dostali sme sa už cez iné problémy, dostaneme sa aj cez tento,“ priznal pre Atlanta Journal-Constitution Waddell, ktorý je optimistom a verí, že podpíše novú zmluvu s Kovaľčukom.

Po Vianociach by malo nasledovať ďalšie kolo rokovaní. Podľa Journal-Constitution sa hráčov agent stretol s Waddellom už pred sviatkami. Ak sa obe strany nedohodnú, Kovaľčuk bude od 1. júla 2010 voľným hráčom. Ak budú rokovania vyzerať, že nedospejú k dohode, Waddell môže postupovať rovnako ako pred necelými dvoma rokmi v prípade Mariána Hossu a Kovaľčuka pred koncom prestupového obdobia vymeniť.

„Je to biznis. Každý hráč to musí absolvovať, pre mňa je to novinka. V Atlante sa mi však veľmi páči, chcel by som hrať počas kariéry iba za jeden tím, ale to nikdy nemôžem vedieť,“ povedal pre Atlanta Journal-Constitution Kovaľčuk, ktorého si Thrashers vybrali v drafte v roku 2001.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM