Webnoviny - Svet

Rómovia mali pred streľbou konflikt so známymi policajta

WEBNOVINY.SK

HURBANOVO 17. júna (WEBNOVINY) – Motívov tragickej sobotňajšej streľby mestského policajta Milana J. na členov rómskej rodiny v Hurbanove mohlo byť viac – k televízii Markíza sa dostala informácia, že pred vraždením Rómovia údajne mali konflikt s istou posádkou auta.

Tá smerovala z Hurbanova do Komárna.

Ľudia, ktorých vraj Rómovia napadli, sa poznajú s Milanom J. a ten krátko po údajnom incidente v rómskom dvore strieľal.

Či však tento incident súvisí s vraždou, zatiaľ podľa Markízy známe nie je.

„Bližšie informácie zatiaľ nie je možné poskytnúť. Hneď ako to procesná situácia dovolí, budeme verejnosť informovať,“ povedal pre TV Markíza hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Jeden Róm je v kritickom stave

Stav Róma, ktorého v sobotu postrelil v Hurbanove mestský policajt, je aj naďalej kritický.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Všeobecnej nemocnice Komárno Marta Csregeová, jeho manželka je v stabilizovanom stave. Obaja sú po operácii.

Muž má priestrel pľúc, žene policajt strelil do stehna. Útok hurbanovského mestského policajta Milana J. si spolu vyžiadal troch mŕtvych a dvoch zranených.

Polícia sa k priebehu vyšetrovania prípadu v nedeľu vyjadrovať nechce.

„Stále prebiehajú procesné úkony, bližšie informácie bude možné poskytnúť najskôr v pondelok,“ povedal pre agentúru SITA hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka. Motív činu je stále predmetom vyšetrovania.

Na otázku, či už bolo voči Milanovi J. vznesené obvinenie, Slivka odpovedal, že „vyšetrovateľ využije všetko, čo mu trestný poriadok umožňuje, aby náležite vec mohol riešiť. Nie je cieľom, aby by sme ho hneď čo najrýchlejšie obviňovali.“ Policajné hliadky v Hurbanove sú podľa neho v súčasnosti posilňované podľa aktuálnej potreby.

V sobotu krátko po 10:00 prišiel 51-ročný Milan J. z obce Svätý Peter osobným autom v čase svojho voľna na Komárňanskú ulicu v Hurbanove. Zastal pred rodinným domom, kde bývajú Rómovia a začal po nich strieľať.

Traja boli na mieste mŕtvi, dvoch odviezli do nemocnice so zraneniami. Obete patria do jednej rodiny, o život prišli otec, syn a zať a zranený je ďalší syn a jeho manželka. Vek obetí útoku je 44, 19, 22, 24 a 26 rokov.

Obete útoku nie sú polícii neznámi, štyria z piatich majú za sebou kriminálnu minulosť. Páchateľ je policajtom s krátkou prestávkou 20 rokov, pôsobil v hurbanovskej mestskej polícii aj v obecnej polícii v okolí Hurbanova.

Útok v Hurbanove evokuje spomienky na masaker v bratislavskej Devínskej Novej Vsi z roku 2010. Štyridsa­ťosemročný Ľubomír Harman vtedy 30. augusta predpoludním zastrelil osem ľudí a pätnástich zranil. V Hurbanove sa na ulici strieľalo už 9. júla 2010, kedy vrah zastrelil bývalého primátora mesta Hurbanovo a okresného predsedu Strany maďarskej koalície Lászloa Basternáka.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM