Webnoviny - Svet

Roosveltova nemocnica bude nových lekárov hľadať na inzerát

WEBNOVINY.SK

BANSKÁ BYSTRICA 25. októbra (WEBNOVINY) – Ak sa situácia s hromadnými výpoveďami lekárov nevyrieši do novembra a lekári výpovede nestiahnu, v prvej polovici novembra začne Rooseveltova fakultná nemocnica v Banskej Bystrici hľadať pomocou inzerátov nových lekárov. Uviedol to dnes jej riaditeľ Michal Bucek.

Na margo obáv, že takto môže získať najmä absolventov a neatestovaných lekárov povedal, že prakticky na každom z dôležitých oddelení odborníci zostávajú, takže mladí lekári budú môcť odborne rásť.

„Viem si dokonca predstaviť, že pri niektorých oddeleniach, ak dali masívnu výpoveď, zostaneme na ambulantnej činnosti. Dokonca si myslím, že úplne bude tá ambulantná činnosť stačiť. A tých lekárov, čo zostanú, či už anestéziológov alebo chirurgov, sústredíme na činnosti, ktoré sú nezastupiteľné, ktoré Rooseveltova nemocnica robí ako jediná alebo ako jedna z najdôležitejších. A tie, si myslím, že budeme vedieť zabezpečiť,“ povedal Bucek.

Ku koncu septembra podalo z 353 lekárov Rooseveltovej nemocnice výpoveď 192. Odvtedy už niekoľkí výpoveď stiahli, riaditeľ však dnes odmietol konkretizovať koľkí. Podľa neho nie všetci lekári úplne pochopili, o čo v nátlakovej akcii odborárov ide.

„Cítim v rozhovoroch hlavne s mladými lekármi, že nikto nechce v podstate odísť, všetci očakávajú, že dôjde k dohode a stiahnu výpovede. Len si neuvedomujú, že potom už bude mať vedenie na výber, koho vezme späť a koho nie. To si musia títo lekári uvedomiť a aj sme ich na to upozornili,“ dodal Bucek.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM