Milovníci hokeja sa tešia z nového projektu. Vyšehradský pohár sa po prestávke dostal do štvrťfinálovej fázy.

Ilustračný obrázok k článku Rozbehlo sa štvrťfinále Vyšehradského pohára: Poprad, Nitra a Nové Zámky víťazne

Koncom augusta sa dohrali posledné zápasy základnej časti premiérového ročníka hokejového Vyšehradského pohára. Úvodné duely ovládla slovenská Nitra (9 bodov). Ďalší slovenskí zástupcovia si pripísali: HK Poprad – 7 bodov, HC Nové Zámky – 6 bodov, MšHK Žilina 4 Body.

V maďarskej tabuľke to vyzeralo nasledovne: DVTK Jegesmedvék – 7 bodov, Fehérvár AV19 – 6 bodov, UTE – 1 bod, MAC Budapest – 0 bodov.

V stredu 4. októbra boli na programe prvé zápasy štvrťfinálovej sé­rie.

HK Poprad sa predstavil na pôde UTE Budapešť. Slovenský zástupca plne kontroloval hru a do odvety pôjde s dobrým postavením.

UTE Budapešť – HK Poprad 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Suverénny tím zo základnej časti, HK Nitra, cestoval na ľad ďalšieho budapeštianskeho klubu. MAC Budapešť v základnej časti nevyhral ani jeden zápas, no Nitru vo štvrťfinále potrápil. Nitra trpela na slabú efektivitu, no v posledných sekundách zápasu dokázala udrieť.

MAC Budapešť – HK Nitra 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Hokejisti HC Nové Zámky vyhrali v prvom zápase štvrťfinále Vyšehradského pohára na domácom šade nad maďarským Fehérvárom AV19. V hokejovej prestrelke boli úspešnejší domáci hokejisti, ktorí napokon vybojovali víťazstvo v poslednej sekunde.

HC Nové Zámky – Fehérvár AV19 5:4 (1:1, 2:3, 2:0)

Obrovské prekvapenie nastalo v zápase posledného slovenského zástupcu. Žilina na domácom ľade hostila DVTK Jegesmedvék. O jediný gól vlkov sa postaral v 25. minúte Ondruš. Domáci celok však inkasoval až päť presných zásahov a za stavu 1:5 sa stal jediným slovenským tímom, ktorý v prvom zápase štvrťfinále nezvíťazil.

MsHK DOXXbet Žilina – DVTK Jegesmedvék 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)

Zdroj: TASR/Dnes24.sk