Webnoviny - Svet

Rozbieha sa európske vzdelávanie v školách v Bosne

WEBNOVINY.SK

Foto: Slovak AidBRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) – V bosnianskej Lukavici odštartovali rozvojový projekt EÚ v škole, ktorý realizuje Centrum pre európsku politiku.

V rámci projektu sa bude konať päť seminárov, prvý bol práve v meste Lukavica v kantóne Tuzla v Bosne a Hercegovine. Venoval sa procesom integrácie v Európe. Druhý seminár sa uskutoční 14. až 18. júna na Slovensku – v Banskej Bystrici. Z programu Slovak Aid projekt podporili sumou 151 737 eur, potrvá až do 31. októbra budúceho roku. Informovali o tom z tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí SR.

Projekt EÚ v škole sa zameriava na implementáciu tém súvisiacich s európskymi politikami, procesom európskej integrácie a budovania občianskej spoločnosti do stredoškolských osnov v Bosne a Hercegovine. Výsledkom projektu bude, že 18 učiteľov v kantóne Tuzla bude schopných zakomponovať do svojich učebných plánov otázky európskej integrácie.

Vyškolení učitelia budú pripravení oboznamovať stredoškolských študentov s témami z pracovných listov, ktoré vzniknú počas seminárov a workshopov a budú obsahovať faktické informácie, ale aj návrhy adekvátnych metodík pre stredoškolské vyučovanie v štyroch hlavných okruhoch tém európskej integrácie. Sú nimi Dejiny a hodnoty EÚ, Politické aspekty integrácie, Ekonomické aspekty a Mobilita študentov a učiteľov v EÚ, ale aj návrhy adekvátnych metodík pre stredoškolské vyučovanie. Na základe overenia efektívnosti pracovných listov bude možné v ďalšom období rozšíriť vzdelávanie aj na ostatné oblasti Bosny a Hercegoviny.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM