han Zo Slovenska

Rozbieha sa vyplácanie 14. dôchodku: Viete, o KOĽKO eur si prilepšíte? TAKTO to zistíte!

Sociálna poisťovňa (SP) opäť začína vyplácať 14. dôchodok. Automaticky, bez žiadosti, ho dostane približne 1,4 milióna seniorov. Bude vo výške od 35 do 210 eur.

Ilustračný obrázok k článku Rozbieha sa vyplácanie 14. dôchodku: Viete, o KOĽKO eur si prilepšíte? TAKTO to zistíte!
Zdroj: www.unsplash.com

Seniorom ho vyplatia s ich dôchodkom v štandardnom decembrovom termíne. Výplatné termíny sú v párne dni od 2. do 24. dňa. Ak párny deň výplatného termínu pripadne na sobotu, dôchodok dostanú v piatok. Ak pripadne na nedeľu, výplatný termín sa posúva na pondelok, vysvetlil hovorca SP Martin Kontúr v piatok.

Najviac 210 eur

Najvyššia suma 14. dôchodku predstavuje 210 eur. „Dostanú ju poberatelia dôchodkov v sume 234,42 eura a menej,“ uviedol Kontúr.

Doplnil, že poberateľom dôchodkov od 234,43 eura do 928,86 eura sa 14. dôchodok bude znižovať postupne do najnižšej hranice 35,01 eura. Najnižší 14. dôchodok, 35 eur, dostanú tí, ktorí poberajú dôchodok od 928,87 eura.

Poberatelia starobných, predčasných starobných, vdovských, vdoveckých, invalidných a sirotských dôchodkov dostanú 14. dôchodok na účet alebo v hotovosti prostredníctvom pošty či do zariadení sociálnych služieb, teda rovnako ako štandardný dôchodok.

Sociálna poisťovňa vyplatí viac ako milión 14. dôchodkov, prostredníctvom pošty ďalších viac ako 365-tisíc týchto dôchodkov a zvyšok vyplatí poberateľom do cudziny, uzavrel hovorca.

Chcete vedieť, koľko eur dostanete k 14. dôchodku? TU si to okamžite VYPOČÍTATE!


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM