Regióny Rôzne

Rozhodnuté: Za parkovanie pred košickou zoo sa platiť nebude!

Mesto Košice a Urbariát Kavečany sa napokon dohodli. Parkovné pred zoo sa vyberať nebude. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Rozhodnuté: Za parkovanie pred košickou zoo sa platiť nebude!
Zdroj: TASR

Mesto Košice a Urbariát Kavečany, p.s., sa 27. apríla tohto roku dohodli, že na parkovisku pri zoologickej záhrade sa parkovné vyberať nebude. Informovala o tom hovorkyňa Košíc Linda Šnajdárová.

Na Veľkonočnú nedeľu (16.4.) vlastníci pozemkov prostredníctvom urbariátu vyberali poplatky od návštevníkov zoo. Vlastníkom stavby parkoviska je mesto a parkovisko je prístupné verejnosti ako bezplatné. Mesto preto vyberanie poplatkov označilo za neoprávnené. Urbariát na to reagoval, že mesto ani Zoologická záhrada Košice nemali snahu sa dohodnúť na užívaní neusporiadaných pozemkov.

Podľa Šnajdárovej sa mesto na rokovaní dohodlo so starostom Mestskej časti Košice – Kavečany Martinom Balčíkom a predsedom Urbariátu Kavečany, p.s., Jozefom Človečkom na ďalšom postupe riešenia vlastníckych práv k pozemkom.

„Urbariát Kavečany, p.s., nebude vyberať parkovné (nájomné) od návštevníkov zoo na asfaltových plochách (parkovisku) mesta Košice od dnešného dňa, pričom mesto Košice rešpektuje jeho vlastnícke a iné práva k ďalším pozemkom v danej lokalite,“ priblížila Šnajdárová.

Mesto podľa dohody bezodkladne predloží návrh na uzavretie nájomnej zmluvy na pozemky, ktoré sa nachádzajú pod asfaltovými plochami slúžiacimi ako parkovisko pred zoo a urbariát doručí bezodkladne mestu návrh na zverenie asfaltových plôch (parkoviska) do správy Urbariátu Kavečany, p.s.

Ako dodala hovorkyňa, mesto bude minimálne raz mesačne informovať urbariát o procese riešenia majetkovoprávneho usporiadania pozemkov v areáli zoo.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie