Barbara Dallosová Regióny

Rozprávky z dielne žiarskej autorky mieria do sveta: Hlasy Sládečkovej či Latináka nahradia zahraniční herci!

Príbehy, po ktorých zlé sny nehrozia. Debut Žiarčanky Michaely Pribilincovej si našiel priaznivcov veľmi rýchlo. A tí by mali pribúdať. Pozitívne rozprávky si možno onedlho vypočujú aj deti z iných európskych krajín.

Ilustračný obrázok k článku Rozprávky z dielne žiarskej autorky mieria do sveta: Hlasy Sládečkovej či Latináka nahradia zahraniční herci!
Zdroj: Dnes24.sk

Príbehy bez zla a násilia, v ktorých ježibaba neskončí v peci a karkulka v bruchu vlka. To sú Pozitívne rozprávky. Ich autorkou je Žiarčanka Michaela Pribilincová, nahovorili ich známi slovenskí herci ako Miro Noga, Ady Hajdu, Marta Sládečková, Anka Šišková, Zuzka Porubjaková či Lukáš Latinák.

Negatívne reakcie od tých, ktorí si rozprávky nevypočuli

Podľa slov autorky je väčšina reakcií príjemná a povzbudzujúca. ,,Dostávam krásne maily od rodičov, dokonca mi niektorí rodičia aj zavolajú, aby mi mohli povedať ako ich detičky reagujú. Je to veľmi milé a povzbudzujúce. Z toho množstva reakcií som mala asi len dve negatívne, a to tiež od ľudí, ktorí si rozprávky ani nevypočuli, len si potrebovali povedať svoj názor. No dostávam skutočne veľmi pozitívnu spätnú väzbu," hovorí Pribilincová.

Keďže sa rozprávky páčia, pribudnú ďalšie. Sú to vraj práve milé spätné reakcie, ktoré Pribilincovú podnecujú pokračovať. ,,Už pripravujem ďalšie rozprávky. Jedna je dokonca aj nahratá, ktorú mi nahovorila Peťa Polnišová Emil Horvát, Richard Stanke a ďalší," sľubuje autorka.

Pozitivní pohádky

Pod takýmto názvom by mali deti poznať príbehy Michaely Pribilincovej u našich českých susedov. Autorka už premýšľala aj nad obsadením postáv, mená ale prezrádzať nechcela.

,,Práve sa pripravuje preklad od českého jazyka, už som urobila aj výber českých hercov na obsadenie postáv v audiorozprávkach, tak keď budú texty hotové, prostredníctvom pražského dabingového štúdia ich rozpošleme vybraným hercom a potom už počkám na odozvy," vysvetľuje Pribilincová. Na otázku o menách českých hercov, ktorých oslovila, reaguje autorka len tajomným úsmevom.

Ďalej do sveta a aj v 3D

Za českou hranicou by podľa vízií autorky rozprávky zastať nemuseli. ,,Mojou víziou je ich preložiť hlavne do angličtiny, nemčiny a dostať ich aj do iných štátov. Potom možno prídu na rad aj ďalšie jazyky," premýšľa nahlas.

Podľa ďalších plánov by mali príbehy aj vystúpiť z dvojrozmerného sveta. ,,V tomto roku by som chcela vydať 3D knihu s Pozitívnymi rozprávkami, ktorú už ilustruje a pripravuje Andrea Pribilincová, manželka môjho otca. Pripravovaná kniha bude krásne umelecké dielo. Každá rozprávka bude v jednej knihe, keďže pôjde o trojrozmerné obrázky," hovorí autorka o ďalších plánoch.

E-žena roka

Úspešné audio CD prinieslo Michaele Pribilincovej aj ocenenie v ankete organizovanej občianskym združením E-ženy. OZ chce takýmto spôsobom nielen vyzdvihnúť a oceniť, ale aj poskytnúť vzor iným ženám, ktoré sa možno dnes rozhodujú či a kedy sa dať na podnikanie.

,,Bola som veľmi prekvapená, pretože som len začala, a už som bola ocenená. No zároveň ma to povzbudilo viac sa zamerať na rozprávky a ich šírenie do sveta. Zaberá to veľa voľného času, no taká pozitívna odozva od malých aj veľkých poslucháčov rozprávok mi dáva palivo a energiu na pokračovanie, za čo im veľmi pekne ďakujem," reaguje na poctu Pribilincová.

Zo Žiaru do sveta: Do Pozitívnych rozprávok sa započúvajú aj deti z iných krajín
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM