red . Technológie

Rusi môžu slúchadlá odložiť: Spotify POZASTAVUJE svoje služby v krajine

Spoločnosť zatvorila svoju moskovskú kanceláriu začiatkom tohto mesiaca na neurčito. Teraz pristupuje aj k pozastaveniu svojich služieb v Rusku.

Ilustračný obrázok k článku Rusi môžu slúchadlá odložiť: Spotify POZASTAVUJE svoje služby v krajine
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Po sociálnych sieťach Facebook a Instagram, spoločnostiach Netflix, Microsoft či Apple pozastavuje poskytovanie svojich služieb v Rusku aj švédska streamovacia platforma Spotify. Informuje o tom spravodajská agentúra Reuters s tým, že spoločnosť to oznámila v piatok v reakcii na nový mediálny zákon krajiny.

Bezpečnosť poslucháčov

Spoločnosť zatvorila svoju moskovskú kanceláriu začiatkom tohto mesiaca na neurčito. Teraz pristupuje aj k pozastaveniu svojich služieb v Rusku.

„Spotify naďalej verí, že je mimoriadne dôležité snažiť sa udržať našu službu v prevádzke v Rusku, aby sme mohli poskytovať dôveryhodné, nezávislé správy a informácie z regiónu,“ uvádza sa vo vyhlásení Spotify, ktoré cituje agentúra.

Nedávno prijatá legislatíva obmedzujúca prístup k informáciám ale podľa Spotify ohrozuje bezpečnosť zamestnancov, a dokonca aj poslucháčov. Ruský parlament totiž schválil zákon, ktorý trestá 15 rokmi väzenia šírenie nepravdivých správ o činnosti štátnych orgánov v zahraničí.

Služba by mala v Rusku skončiť začiatkom apríla.

Prečítajte si aj

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM