Webnoviny - Svet

Rusi poľahky prekonali aj lotyšskú prekážku

WEBNOVINY.SK

BERN 3. mája (WEBNOVINY) – Ruská hokejová reprezentácia zvíťazila v nedeľňajšom večernom zápase majstrovstiev sveta v Berne nad Lotyšskom 6:1 a potvrdila pozíciu lídra kvalifikačnej E-skupiny. Zverenci trénera Viačeslava Bykova tak v doterajšom priebehu šampionátu stratili iba jediný bod po výhre nad Švédskom až po predĺžení. Rusi majú už dávnejšie postup do štvrťfinále z prvej pozície v skupine istý, Lotyši si na definitívu budú musieť počkať ešte jeden deň. Rusi mali duel pod kontrolou a vedenia sa ujali v prvom dejstve zásluhou Kurianova. V druhej časti pridal gólovú poistku Tereščenko a Masalskisa prekonali aj Tverdovskij a opäť Kurianov. V 37. min síce Vasiljevs znížil na 1:4, ale v III. tretine sa presadil Frolov a druhý gól v zápase strelil aj obranca Tverdovskij. Spolu so Švajčiarom Reiberom viedol tento duel ako hlavný rozhodca Košičan Peter Ország.

E-skupina (Bern): Lotyšsko – Rusko 1:6 (0:1, 1:3, 0:2) Góly: 37. Vasiljevs (Galvinš, Cipulis) – 12. Kurianov (Mozjakin), 22. Tereščenko (Kovaľčuk, Kalinin), 24. Tverdovskij, 24. Kurianov (Perežogin), 44. Frolov (Žerdev, Tverdovskij), 47. Tverdovskij (Zinoviev, Frolov) Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország (SR), Reiber (Švajč.) – Blumel (ČR), Bouguin (Fr.), 7228 divákov

Zostavy: Lotyšsko: Masalskis – Skraštins, K. Redlihs, Sorokinš, Sotnieks, Galvinš, Pujacs, Bartulis, Jerofejevs – Šprukts, Karšums, Ankipans – L. Daržins, M. Redlihs, Berzinš – Vasiljevs, Niživijs, Cipulis – G. Džerinš, Jekimovs, Cipruss. Rusko: Jeremenko – Nikulin, Proškin, Višnevskij, Tverdovskij, Kalinin, Aťušov, Kornejev, Grebeškov – Tereščenko, Kovaľčuk, Morozov – Žerdev, Frolov, Zinoviev – Gorovikov, Radulov, Saprykin – Mozjakin, Perežogin, Kurianov