Zo zahraničia

Rusi si s vysokou pravdepodobnosťou ZOSTRELILI na Ukrajine VLASTNÚ stíhačku!

Britské ministerstvo obrany v stredu dopoludnia uviedlo, že ruská protivzdušná obrana si s "vysokou pravdepodobnosťou" zostrelila nad mestom Tokmak na juhovýchode Ukrajiny jednu z bojových stíhačiek.

Ilustračný obrázok k článku Rusi si s vysokou pravdepodobnosťou ZOSTRELILI na Ukrajine VLASTNÚ stíhačku!
Zdroj: Twitter.com/OSINT (Uri)

TASR prevzala informácie z portálu britskej televízie Sky News. Znamená to pre Rusko citeľnú stratu a je to „pravdepodobne“ piata zničená stíhačka Suchoj Su-35S počas vojny proti Ukrajine. Ide o najvyspelejšiu bojovú stíhačku, akú Rusko používa v bojových operáciách.

Britské ministerstvo obrany v aktuálnej správe z vojny uviedlo, že dôležitá je aj lokalita zničenia stíhačky. Tokmak je „ťažko opevnené mesto, kde sa často stretáva ruské velenie, ktoré má na starosti jeden zo sektorov frontu, o ktoré sa bojuje najintenzívnejšie“.

Tokmak sa nachádza okolo 20 kilometrov za súčasnou frontovou líniou. Veliteľstvá sú chránené systémami protivzdušnej obrany krátkeho a stredného doletu.

Tie sú takmer neustále v stave veľmi vysokej pohotovosti, pretože Ukrajina stále podniká účinné „hlboké údery“ proti takýmto lokalitám.

Zdroj: Twitter.com/OSINT (Uri)

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM