Hokej

Ruský hokejista Saprykin sa nevpratal do kože: Lietadlo muselo núdzovo pristáť

Ruský hokejista Oleg Saprykin sa počas letu na linke Soči - Moskva dopustil výtržností, ktoré prinútili pilota núdzovo pristáť v meste Voronež. Saprykin mal podľa portálu championat.ru vyvolať nepokoje po tom, ako mu letuška odmietla naliať ďalší pohár whiskey.

Ilustračný obrázok k článku Ruský hokejista Saprykin sa nevpratal do kože: Lietadlo muselo núdzovo pristáť
8
Galéria

„Polícia dostala od dispečera leteckej bezpečnostnej služby správu o potrebe príchodu policajného zboru na palubu lietadla smerujúceho zo Soči do Moskvy. Muž, ktorý bol opitý, rušil verejný poriadok, obscénne sa vyjadroval na adresu cestujúcich a palubného personálu. V súvislosti s tým sa pilot lietadla rozhodol núdzovo pristáť vo Voroneži,“ uviedla predstaviteľka ministerstva vnútra Ruskej federácie Irina Volková.

Počas letu Saprykin požíval alkohol a po tom, ako mu letuška odmietla naliať ďalšiu whiskey, začal robiť výtržnosti. Dostal sa aj do konfliktu so spolusediacim. Saprykina po vypočutí na policajnom oddelení prepustili.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Tridsaťsedemročný útočník hral v sezóne 2015/2016 v KHL za Salavat Julajev Ufa. Pôsobil aj v NHL v tímoch Calgary Flames, Ottawa Senators či Phoenix Coyotes. V roku 2009 získal s ruskou reprezentáciou vo švajčiarskom Berne titul majstra sveta. Na tomto šampionáte si pripísal 7 bodov za 4 góly a 3 asistencie.

Foto: ilustračné

Oleg Saprykin
8
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie