Ružomberok vypadol: Do 2 predkola EL sa prebojovala Trnava a Dunajská Streda

Trojica slovenských zástupcov bojovala o svoju ďalšiu budúcnosť v Európskej lige. Napokon sa to podarilo dvom slovenským klubom.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberok vypadol: Do 2 predkola EL sa prebojovala Trnava a Dunajská Streda
15

Futbalisti MFK Ružomberok vypadli v 1. predkole Európskej ligy UEFA 2019/2020. Vo štvrtkovej odvete na štadióne bulharského Levski Sofia prehrali 0:2 a nepodarilo sa im tak zmazať rovnaké manko (0:2) z minulotýždňového domáceho prvého súboja.

Skóre duelu otvoril v 33. minúte švajčiarsky stredopoliar Levski Davide Mariani a v nadstavenom čase pridal druhý gól Rakúšan Alar. Zverenci trénera MFK Jána Haspru nedokázali streliť 26-násobnému bulharskému majstrovi v dvoch konfrontáciách ani jeden gól a v pohárovej Európe stroskotali na úvodnej prekážke.

Levski Sofia – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 33. Mariani, 90.+2 Alar, ŽK: Rajnov – Gal-Andrezly, Twardzik. Rozhodovali: Banari – Mardari, Ciobanu (všetci Mold.)

Prvý zápas: 2:0, do 2. predkola postúpil Levski Sofia

Levski: Mijatovič – Milanov, Kargas, Nuno Reis, Goranov – Rajnov (78. Alar), Thiam, Mariani – Paulinho (72. Jurukov), Kostov (58. Dimitrov), S. Ivanov

Ružomberok: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Jonec, Mojžiš – Twardzik (74. Novotný), Qose, Takáč (67. Brenkus) – Kostadinov (70. Hašek), Gerec, Gal-Andrezly

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda postúpili do 2. predkola Európskej ligy UEFA 2019/2020. Vo štvrtkovej odvete na štadióne poľskej Cracovie Krakov remizovali 2:2 po predĺžení a po minulotýždňovej domácej remíze 1:1 si o tretie predkolo zahrajú proti gréckemu Atromitosu. Prvý zápas bude na programe v MOL Arene vo štvrtok 25. júla, odveta následne o týždeň neskôr v Grécku (1. augusta).

Už v 2. minúte otvoril skóre portugalský útočník Cracovie Rafael Lopes, DAC ale na začiatku druhého polčasu vyrovnal vďaka severoírskemu reprezentantovi do 21 rokov Connorovi Ronanovi. Duel napokon dospel do predĺženia, v ktorom v 94. minúte dostal hostí do vedenia venezuelský útočník Eric Ramirez. Na postupe hostí už nič nezmenil ani gól v 120.+2 minúte domáceho Filipa Piszczeka.

Cracovia Krakov – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 pp (1:1, 1:0)

Góly: 2. Lopes, 120.+2 Piszczek – 47. Ronan, 94. Ramirez, ŽK: Jablonsky – Čmelík, Koštrna, Davis, Beskorovajnyj, Kalmár, Blackman. Rozhodovali: Tzilos – Koula, Buxbaoum (všetci Gr.), 13.245 divákov.

Prvý zápas: 1:1, do 2. predkola postúpil DAC Dunajská Streda/

Cracovia: PEŠKOVIČ – Rapa, Helik, Jablonsky, Ferraresso – Hanca (94. Piszczek), Dabrowski (72. DIMUN), Gol, Čečarič (102. Huesca) – Lopes (84. Wdowiak), van Amersfoort

DAC: Jedlička – Koštrna, Šatka, Kružliak, Davis – M. Vida – Čmelík (24. Blackman), Ronan, Kalmár (106. Taiwo), Divkovič (120. Beskoro­vajnyj) – Ramirez (98. K. Vida)

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Futbalisti Spartaka Trnava postúpili do 2. predkola Európskej ligy UEFA 2019/2020, v ktorom narazia na Lokomotiv Plovdiv. Po minulotýždňovej prehre 0:2 na ihrisku Radniku Bijeljina z Bosny a Hercegoviny dokázali zmazať manko v riadnom hracom čase štvrtkovej odvety na Štadióne Antona Malatinského a v jedenástkovom rozstrele triumfovali 3:2.

Prvý duel s Plovdivom odohrajú zverenci trénera Ricarda Cheua vo štvrtok 25. júla v Bulharsku, odveta je na programe 1. augusta v Trnave.

2. zápas 1. predkola EL 2019/2020:

FC Spartak Trnava – FK Radnik Bijeljina 2:0 pp (2:0, 1:0), 3:2 v rozstrele z 11 m

Góly: 10. Sobczyk, 87. Mihálek. Rozstrel: Tešija – 1:0, Merajič – 1:1, Sobczyk – 2:1, Motika – nedal, Záhumenský – nedal, Mekič – 2:2, Lovat – nedal, Plavšič – nedal, Jakúbek – 3:2, Popara – nedal, ŽK: Halilovič, Mitrea, Záhumenský, Mesík, Tešija, Mihálek, Rusov – Radovič, Simonovič, Peco, Plavšič, Kozič, ČK: 108. Mitrea po 2. ŽK. Rozhodovali: Hasanov – Husejnov, Hashimov (všetci Azer.), 4222 divákov.

Prvý zápas: 0:2, postúpil FC Spartak Trnava

Trnava: Rusov – Oršula (80. Mihálek), Mesík, Mitrea, Záhumenský – Dangubič (64. Kelemen), Halilovič (93. Turňa), Tešija, Lovat – Tavares (77. Jakúbek), Sobczyk

Bijeljina: Kozič – Sušič (61. Merajič), Simonovič, Šubert, Radovič – Popara, Mekič – Peco, Djurič (88. Bradonjič), Maksimovič (99. Plavšič) – Zukič (54. Motika)