Webnoviny - Svet

Rybári sa pohádali so starostom, nechce ich pustiť k vode

WEBNOVINY.SK

NITRA 8. mája (WEBNOVINY) – V Bátovciach v okrese Levice vyrástla zátarasa, ktorá zabraňuje autám prístup k vodnej nádrži. Rybári zo Slovenského rybárskeho zväzu v Leviciach tvrdia, že starosta im chce zabrániť chodiť sem na ryby.

Ten argumentuje tým, že len chráni oblasť pri vode, ktorá je pravidelne zahádzaná množstvom odpadkov.

„My si platíme za to, aby sme tam mohli chytať ryby a starosta nám to znemožňuje,“ povedal pre agentúru SITA rybár Tibor Vilhelm. Betónové valy sú na prístupovej ceste k vode.

„Dali sme ich tam preto, že nám tam chodili Rómovia, robili tam neporiadok, pytliačili ryby,“ reagoval starosta Jaroslav Kurej.

Ako povedal, obec stojí čistenie nemalé peniaze. Teraz na jar vraj odtiaľ vyviezli za dva nákladiaky odpadkov. Zátarasy dá podľa svojich slov preč, keď sa situácia zlepší, čo môže byť „o rok, o dva.“

Vilhelm hovorí, že rybári tam žiaden neporiadok nerobia a smeti si vždy so sebou odnesú. „Už vlani nám starosta robil problémy, dal tam rampu. Mali sme tam kempingovú Aviu, on tam postavil kúsok pri vode búdu, aby nám znemožnil prístup k vode,“ povedal Vilhelm.

Podľa starostu sa rybári k vode aj naďalej peši dostanú, len musia preskočiť betónové zábrany. Okrem nich stojí teraz pri vode aj maringotka, ide o „dočasné stanovisko kontroly pre dodržiavanie zásad ochrany životného prostredia.

“ Osadili ju tam na základe uznesenia obecného zastupiteľstva z 15. marca. Kľúče od nej má rybárska stráž a na kontrolu tam vraj budú chodiť aj policajti a odborníci pre oblasť životného prostredia.

„Každý rok nás stoja 20 000 len smeti, čo robia rybári, Levičania, Rómovia. Umývali si tam autá, vypúšťali motorové oleje. Je to naša prístupová cesta a keď sa nevedia správať, tak to spravíme takto a hotovo,“ vyhlásil Kurej.

Vilhelm chce na starostu chce podať aj trestné oznámenie za branie úplatkov. „Viem o tom, že od jedného známeho zobral koňak, od iného 50 eur a od ďalšieho 150 eur,“ povedal Vilhelm. Kurej to rezolútne odmieta. „Ja mám čisté svedomie,“

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM