Webnoviny - Svet

Rytmus uznáva Popoviča, Valihoru aj Tótha

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 11. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský raper Rytmus si na svoj aktuálny album Kral, ktorý sa po jednom dni na pultoch stal platinovým, prizval viaceré zvučné mená z domova i zo zahraničia. Najväčšiu poklonu zložil Slovákovi žijúcemu viac v USA a Japonsku ako doma, Tomimu Popovičovi. „Je to veľmi talentovaný hudobník, jeden z najtalentova­nejších na Slovensku pre mňa. Vie urobiť hity,“ povedal o 32-ročnom hudobníkovi v rozhovore pre agentúru SITA. Jednou z jeho najväčším predností je podľa Rytmusa fakt, že dlhodobo pôsobil v USA. „Tam sa udáva trend či je to rock, pop alebo hip-hop, všetko ide z USA,“ dodal.

„Okrem Popoviča kontroverzný umelec vyzdvihuje tiež uznávaných slovenských muzikantov, ako sú bubeník Martin Valihora, basgitarista Oskar Rózsa alebo gitarista Henry Tóth. Keď zahrá Valihora v zahraničí, každý povie, že je jedinečný, nemusí mať okolo seba žiadnu ‘bublinu‘. Keby Elán prišli zaspievať Sestrička z Kramárov na svetový festival, s ľuďmi, ktorí nevedia, že sú na Slovensku legendy, by tá pesnička nič neurobila,“ uviedol rodák z Piešťan.

Slovenským spevákom podľa raperského „Krala“ chýba najmä originalita. “Na Slovensku je veľa dobrých spevákov, to je vidieť aj na SuperStar. Ale keby mali urobiť niečo vlastné, väčšinou len každý kopíruje,“ uzavrel hudobník.

Rytmus vlastným menom Patrik Vrbovský, je až do februára na českom turné, kde propaguje svoje v poradí tretie sólové CD Kral. Na koncertnú šnúru po slovenských mestách sa podľa vlastných slov vydá v marci alebo v apríli.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM