Kultúra

S kočíkom na film: Projekt Babykino je opäť na scéne

Malacké mamičky na materskej dovolenke si môžu vďaka projektu Babykino vyraziť aj so svojimi ratolesťami.

Ilustračný obrázok k článku S kočíkom na film: Projekt Babykino je opäť na scéne
2
Galéria
Zdroj: S. Osuský

Mestské centrum kultúry (MCK) v Malackách obnovilo začiatkom mesiaca projekt Babykino. Ide o premietanie filmov najmä pre rodičov s malými deťmi, ktorí si nemôžu dovoliť vyraziť do kina vo večerných hodinách.

Kino pre mamičky

„Babykino malo svojich návštevníkov už v minulosti. Detičky však vyrástli a ich mamičky museli nastúpiť do práce. Tento rok sme sa rozhodli projekt obnoviť a teší nás, že sa stretol so záujmom,“ povedala riaditeľka MCK Jana Zetková.

Mamičky projekt chvália, deti počas premietania spokojne spia. V sále je stíšený zvuk a miernejšie osvetlenie, než na aké sme zvyknutí v kine za bežnej prevádzky. „Mamičky si môžu do kina priniesť aj kočík či nosiče,“ informuje Ingrid Sochorová z Mestského úradu Malacky.

Najbližšie sa Babykino uskutoční v stredu 8. marca a premietať sa bude romantická komédia Miluji tě modrě. Ak majú mamičky tipy na filmy, ktoré by chceli vidieť, MCK tipy privíta. Babykino sa bude konať každú druhú stredu v mesiaci o 10:00 hod. Zúčastniť sa môžu aj diváci bez detí, musia byť však tolerantní.

Mestské centrum kultúry chystá samostatné premietanie aj pre seniorov. Seniorkino bude premietať každú štvrtú stredu v mesiaci o 14:00 hod., prvýkrát už 22. marca. Rovnako ako mamičky, aj seniori majú zvýhodnené vstupné 3 eurá.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najčítanejšie