Webnoviny - Svet

S miestenkou na ZOH kvinteto Slovákov, aj Ninis

WEBNOVINY.SK

Jozef Ninis Foto: SITA

BRATISLAVA 12. januára (WEBNOVINY) – Slovensko by na februárových zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri napokon malo reprezentovať kvinteto sánkarov. Okrem Veroniky Sabolovej, Jany Šišajovej a dvojice Ján Harniš – Branislav Regec si miestenku podľa kritérií Medzinárodnej sánkarskej federácie (FIL) vybojoval aj Jozef Ninis, ktorý však podľa pôvodných informácií nesplnil požiadavku Slovenského olympijského výboru (SOV) v podobe aspoň jedného umiestnenia na pretekoch Svetového pohára do 22. miesta redukovaného poradia. Realita je však iná a Ninis už takpovediac môže pokojne spávať.

„Chceli sme požiadať SOV o výnimku o dodatočné plnenie kritérií, ale potom sme si overili, že pre naše odvetvie sa kvalifikačný proces začal už 1. novembra 2008. V praxi to znamená, že kritériá mohol splniť už aj v uplynulej sezóne, čo sa mu viackrát podarilo. Ninis teda vyhovel požiadavkám v stanovenom termíne a v našom návrhu nominácie do Vancouveru figuruje aj on,“ informovala agentúru SITA generálna sekretárka Slovenského zväzu sánkarov (SZS) Mária Jasenčáková.

Nomináciu športovcov SR na ZOH 2010 bude už najbližší štvrtok (14. 1.) schvaľovať výkonný výbor SOV. „Nechcem predbiehať rozhodnutie výkonného výboru, ale som optimistka. Verím, že predložený návrh nominácie sánkarov nám schvália,“ zaželala si Jasenčáková a doplnila, že Ninis oprávnenosť zaradenia medzi potenciálnych olympionikov potvrdil aj hneď v úvode roku 2010 (tri dni po skončení kvalifikačného procesu) 20. miestom na pretekoch Svetového pohára v bavorskom Königssee.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM