han Rôzne

SADÁTE si za volant ešte dnes? Buďte mimoriadne opatrní: Tu všade sa tvorí POĽADOVICA!

Tí Slováci, ktorí sa budete počas vianočných sviatkov presúvať autom, dávajte veľký pozor na cestách. Počasie sa rýchlo mení, hlavne večer, v noci a ráno.

Ilustračný obrázok k článku SADÁTE si za volant ešte dnes? Buďte mimoriadne opatrní: Tu všade sa tvorí POĽADOVICA!
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Časť Slovenska môže potrápiť od nedeľného večera poľadovica. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahu prvého stupňa.

Tu dajte pozor!

Výstraha pred poľadovicou má začať platiť v nedeľu od 20.00 h do pondelkového (26. 12.) rána. Predbežne je vydaná pre väčšinu Prešovského kraja, tiež pre okresy Brezno, Revúca, Rimavská Sobota, Gelnica, Košice-okolie, Rožňava, Spišská Nová Ves a Liptovský Mikuláš.

Meteorológovia priblížili, že tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, ako sú doprava či pohyb osôb, ale aj pre infraštruktúru.

„Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ spresnili meteorológovia.

V pondelok môže od rána silnejšie zafúkať v horských oblastiach približne nad 1500 metrov nad morom. A to najmä v oblastiach severného Slovenska. V tejto súvislosti je tiež avizované vydanie najnižšieho stupňa výstrahy.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM