han Hokej

Sádecký je po kolapse pod dohľadom lekárov: Jeho stav je stabilizovaný, ale vážny

Zdravotný stav slovenského hokejistu Borisa Sádeckého je po kolapse v piatkovom zápase IHL na ľade Dornbirnu stabilizovaný, ale vážny.

Ilustračný obrázok k článku Sádecký je po kolapse pod dohľadom lekárov: Jeho stav je stabilizovaný, ale vážny
Zdroj: Facebook.com/Bratislava Capitals

Uviedol to bratislavský klub na sociálnej sieti.

Klub priniesol oficiálne stanovisko po konzultácii s rodinou 24-ročného útočníka. „Borisov stav je stabilizovaný, avšak vážny. Stále prebiehajú nutné vyšetrenia. Podrobnejšie informácie klub momentálne nebude poskytovať vzhľadom na žiadosť rodiny Borisa Sádeckého. Jeho rodina ďakuje všetkým fanúšikom za podporu,“ povedal Pašek.

Čo sa stalo?

Odchovanec trenčianskeho hokeja, ktorý si zahral aj v slovenskej reprezentácii, skolaboval počas piatkového zápasu nadnárodnej IHL medzi Dornbirnom a iClinic Bratislava Capitals. Slováka previezli do nemocnice, duel predčasne ukončili. Informovali sme vás o tom v tomto ČLÁNKU.

Sádeckého po kolapse previezli do nemocnice a zápas predčasne ukončili. K situácii došlo po prvej tretine za stavu 1:0 pre domácich. Prezident bratislavského klubu Ivo Ďurkovič ešte v piatok večer na klubovom facebooku uviedol: „Boris Sádecký je stabilizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti. Jeho stav neustále konzultujeme s ošetrujúcim lekárom.“ Na sociálnej sieti zareagovali aj domáci Bulldogs: „Myšlienkami sme s hráčom Bratislava Capitals.“

Bratislavský klub v nadväznosti na túto udalosť preložil sobotný zápas na ľade Val Pusterie na neurčito.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM