Webnoviny - Svet

SAE: Nový príbeh Jamesa Bonda pomenovali Carte Blanche

WEBNOVINY.SK

Jeffery DeaverFoto: SITA/APBRATISLAVA 17. januára (WEBNOVINY) – Nový román o Jamesovi Bondovi ponesie názov Carte Blanche. V Dubaji, kde sa časť príbehu z pera amerického autora detektívok Jefferyho Deavera odohráva, dnes predstavili aj obal románu, ktorý v angličtine vyjde 26. mája. „Ak udelíte agentovi na misii carte blanche (neobmedzená plná moc, pozn. SITA), znamená to vo svete špionáže prejavenie nesmiernej dôvery,“ vyjadril sa o názve autor knižnej predlohy filmu Zberateľ kostí (1999).

„Časť z neustáleho napätia v knihe vychádza z otázky, čo je ešte v oblasti národnej a medzinárodnej bezpečnosti prípustné. Existujú hranice, ktoré by ani James Bond nemal prekročiť?“ zamyslel sa 60-ročný spisovateľ. Na rozdiel od zatiaľ poslednej knihy o agentovi 007 s názvom Devil May Care, ktorá predstavuje študentské roky svetoznámeho člena britskej tajnej služby, v najnovšom príbehu sa objaví jeho dospelá verzia. Odohrávať sa bude v súčasnosti a pôjde o prvý román, v ktorom sa agent vyberie do Dubaja.

Jeffery Deaver bude iba druhým Američanom, ktorého pozostalí po Ianovi Flemingovi, autorovi postavy Jamesa Bonda, poverili napísaním pokračovania. Prvým bol Raymond Benson, ktorý v rokoch 1997 až 2002 napísal o agentovi britskej tajnej služby šesť kníh.

Informácie pochádzajú z oficiálnej webovej stránky spisovateľa www.jefferydeaver.com.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM