Šport

Sagan sa konečne dočkal: Prvý raz v sezóne si vyjazdil pódium!

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe obsadil v nedeľnej záverečnej siedmej etape pretekov Vuelta a San Juan v Argentíne druhú priečku.

Ilustračný obrázok k článku Sagan sa konečne dočkal: Prvý raz v sezóne si vyjazdil pódium!
Zdroj: instagram

V záverečnom špurte 141-kilometrovej trate sa pred neho dostal len Kolumbijčan Fernando Gaviria z tímu UAE Team Emirates.

Celkový triumf získal Belgičan Remco Evenpoel z Deceuninck-QuickStep. Sagan v konečnom hodnotení skončil 47. „Dnes som bol stále na Fernandovom kolese a zostalo to tak až do ciela,“ citoval portál cyclingnews.com Sagana.

7. etapa Vuelta a San Juan (San Juan – San Juan, 141 km):

1. Fernando Gaviria Rendon (Kol./UAE Team Emirates) 2:58:03 h., 2. Peter SAGAN (SR/BORA-hansgrohe), 3. Alvaro Jose Hodeg Chagui (Kol./Deceuninck-QuickStep) – všetci rovnaký čas ako víťaz

Konečné poradie: 1. Remco Evenepoel (Belg./Deceuninck-QuickStep) 23:13:59, 2. Filippo Ganna (Tal./reprezentácia Talianska) +33 s, 3. Oscar Sevilla (Šp./Team Medellin) +1:01 min., … 47. P. SAGAN +12:31