Webnoviny - Svet

Sagan vyhral aktivitu na pretekoch Okolo Kalifornie

WEBNOVINY.SK

Slovenský cyklista Peter Sagan (vľavo) po záverečnej 8. etape pretekov Okolo Kalifornie. Foto: SITA/APTHOUSAND OAKS 23. mája (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľu záverečnej 8. etape pretekov Okolo Kalifornie v špurte vedúcej skupiny 2. miesto.

Jazdec tímu Liquigas-Cannondale sa tak stal celkovým víťazom súťaže aktivity na najväčších amerických etapových pretekoch. Sagan na Okolo Kalifornie zopakoval prvenstvo v súťaži o dres pre najlepšieho šprintéra z vlaňajška. Mladý Slovák vyhral tento rok etapu v Paso Robles a dvakrát bol druhý.

„Teším sa z toho, čo som na Okolo Kalifornie dosiahol, vyhral som etapu i dres pre najaktívnejšieho pretekára. Som veľmi spokojný,“ povedal po nedeľňajšej etape Peter Sagan, ktorého v záverečnom špurte zdolal Austrálčan Matthew Goss.

Celkovým víťazom pretekov stal Američan Chris Horner. Nedeľňajšie etapa podľa očakávania patrila šprintérom a zmeny na čele výsledkovej listiny nepriniesla. Horner triumfoval o 38 sekúnd pred svojim tímovým kolegom Levim Leipheimerom, tretí skončil ďalší Američan Tom Danielson.

Z tria Slovákov dosiahol v celkovom poradí najlepší výsledok Peter Velits, pre ktorého to boli prvé preteky po dvoch mesiacoch. Cyklista HTC-Highroad skončil na celkovej 29. priečke s takmer 14-minútovým odstupom od Hornera. Peter Sagan sa zameral na šprintérsku súťaž a napokon skončil na 35. pozícii, Martina Velitsa klasifikovali na 88.

Výsledky – cyklistické preteky Okolo Kalifornie: 8. etapa (Santa Clarita – Thousand Oaks, 132,4 km): 1. Matthew Goss (Aus.) HTC-Highroad 2:56:39 h, 2. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale, 3. Greg Henderson (N. Zél.) Sky, 4. Oscar Freire (Šp.) Rabobank, 5. Kevin Lacombe (Kan.) Spidertech Powered By C10, 6. Taylor Phinney (USA) BMC Racing všetci čas ako víťaz, … 105. Peter Velits (SR) HTC-Highroad, 106. Martin Velits (SR) HTC-Highroad obaja +1:33 min

Konečné poradie: 1. Christopher Horner (USA) RadioShack 23:46:41 h, 2. Levi Leipheimer (USA) RadioShack +38 s, 3. Thomas Danielson (USA) Garmin-Cervelo +2:45 min, 4. Christian Vande Velde (USA) Garmin-Cervelo +3:18, 5. Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad +3:23, 6. Laurens Ten Dam (Hol.) Rabobank +3:26, … 29. Peter Velits (SR) HTC-Highroad +13:52, 35. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +20:09, 88. Martin Velits (SR) HTC-Highroad +48:49