Webnoviny - Svet

Sapara v nedeľu v lige nenastúpi, účasť proti Slovinsku otázna

WEBNOVINY.SK

TRONDHEIM 2. októbra (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Marek Sapara pred piatimi dňami v rozhovore pre agentúru SITA s nadšením v hlase oznamoval dve pozitívne správy. Jednou bol zisk majstrovského titulu jeho zamestnávateľa, nórskeho Rosenborgu Trondheim, na ktorom sa 27-ročný Košičan podieľal výraznou mierou. Tou druhou bol návrat do plného tréningového procesu po zranení pravého členka.

V piatok dopoludnia však bolo, čo sa jeho zdravotného stavu týka, všetko inak. „Som veľmi smutný. Vo štvrtok na tréningu som si opätovne vyvrtol ten nešťastný členok. V jednej situácii som sa snažil posunúť si loptu okolo spoluhráča a vystreliť a vtedy ma v nohe veľmi zabolelo. Dnes určite nebudem ani trénovať, idem len na bicykel,“ povedal pre agentúru SITA Marek Sapara.

Bývalý hráč Košíc a Ružomberka figuruje v nominácii hlavného trénera Vladimíra Weissa st. na kvalifikačný dvojzápas o postup na MS 2010 proti Slovinsku a Poľsku. Po najnovšej informácii o aktuálnom zdravotnom stave je však Saparova účasť v prvom nesmierne dôležitom stretnutí so Slovincami otázna. „Je to už dva týždne, čo som sa zranil, a stále nie som v poriadku. V nedeľňajšom ligovom zápase proti Kristiansandu určite nebudem môcť hrať a čiastočne sa obávam, že nebudem pripravený ani na stretnutie proti Slovinsku. Určite sa však dopredu nevzdávam. V pondelok chcem prísť na zraz a zabojovať. Dôležité bude aj to, čo na to povedia reprezentační lekári,“ skonštatoval Marek Sapara a dodal: „Ak by som nemohol nastúpiť na taký zápas, aký nás čaká najbližšiu sobotu, bol by som veľmi smutný.“

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM