Webnoviny - Svet

SaS by vo voľbách bola tretia, za Smerom a SDKÚ

WEBNOVINY.SK

Sulík Foto:

BRATISLAVA 25. januára (WEBNOVINY) – Ak by sa konali voľby v januári, Sloboda a Solidarita (SaS) by v nich skončila tretia. Vyplýva to z januárového prieskumu verejnej mienky agentúry MVK. Do Národnej rady SR by sa dostali všetky súčasné parlamentné strany a tiež Most-Híd. Najsilnejšou stranou zostáva Smer-sociálna demokracia, ktorú by volilo 42 percent oslovených ľudí. Za socialistami nasleduje opozičná Slovenská demokratická a kresťanská únia-DS (9,4 %) a SaS so ziskom 9,2 percenta. KDH by odovzdalo hlas 8,9 percenta opýtaných a SMK 6,7 %. Za nimi sú Most-Híd (6,4%), SNS (6,0%) a ĽS-HZDS (5,4%).

Agentúra MVK uskutočnila prieskum v dňoch 13. až 18. januára na reprezentatívnej vzorke 1 038 respondentov. Ak by voľby dopadli v súlade s preferenciami zistenými v tomto prieskume, strana Smer-SD by získala 67 poslaneckých mandátov, SDKÚ-DS a SaS by v NR SR zastupovalo po 15 poslancov, v klube KDH by pracovalo 14 zákonodarcov. SMK by v parlamente disponovala 11 hlasmi, desať kresiel by obsadila strana Most-Híd a po deväť členov by mali poslanecké kluby SNS a ĽS-HZDS.

Podrobné výsledky prieskumu prinesie agentúra SITA v správe: Tab: SaS by vo voľbách skončila tretia, pred ňou Smer a SDKÚ.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM