Milan Hanzel Šport Hokej

Šatan odhalil tajomstvo okolo titulu: Slovenský hokej nie je len Banská Bystrica!

Šéf si zobral slovo! Miroslav Šatan sa ako prezident hokejového zväzu (SZĽH) vyjadril na oficiálnej stránke ku titulu Banskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Šatan odhalil tajomstvo okolo titulu: Slovenský hokej nie je len Banská Bystrica!
Zdroj: TASR

Šatan vyzval prezidenta HC '05 Banská Bystrica Juraja Kovala, aby klub vrátil majstrovský titul, ktorý mu pridelila Ligová rada 12. marca. Keď sa tak nestalo, odobral mu ho Výkonný výbor (VV) zväzu. Šatan to prezradil vo videorozhovore.

Titul im nepatrí

Hokejisti Banskej Bystrice tak napokon nezískali svoj štvrtý majstrovský titul. VV SZĽH ako najvyšší výkonný orgán na svojom utorkovom zasadnutí zrušil pôvodné rozhodnutie Ligovej rady a „baranom“ trofej za predčasne ukončenú sezónu odobral. Tipsport Liga tak v ročníku 2019/2020 nemá majstra.

Bol proti

Šatan bol proti udeleniu Pohára Vladimíra Dzurillu prvému tímu v tabuľke nadstavbovej A-skupiny v čase predčasného rozhodnutia o ukončení ročníka. Pri hlasovaní Ligovej rady sa vyjadril proti, no jej ďalší členovia Richard Lintner a Igor Guryča boli za. Striebro získali hráči Slovana Bratislava, bronz Košičania, oba tímy však cenné kovy neprijali a spolu s mnohými členmi či subjektmi hnutia vyjadrili nesúhlas s postupom Ligovej rady.

Dal to na správnu mieru

Šatan v stredajšom rozhovore vysvetlil aj to, prečo sa Výkonný výbor zaoberal situáciu až po dvoch týždňoch. „My sme zámerne nechceli nejako reagovať a chceli sme dať dostatok času Banskej Bystrici, aby zareagovala sama. Ja som sám prednedávnom vyzval pána Kovala, aby ten titul vrátili a aby to skončilo najlepším možným riešením pre hokej. Bohužiaľ, Bystrica sa rozhodla konať ešte tak, že keď vedela, že včera zasadal Výkonný výbor a pravdepodobne im ten titul odoberie, tak robili ráno pred jeho zasadnutím nejaké mediálne kotrmelce,“ uviedol vo videu na oficiálnej stránke SZĽH.

Nebolo to správne

Podľa Šatana bolo utorňajšie konanie predstaviteľov bystrického klubu neprofesionálne a nepomohlo k jednote v hokejovom hnutí. „Sabotuje to hokej a jednotu v situácii, keď sa potrebujeme zjednotiť v hnutí, aby sme prekonali túto krízu. Sú to také sabotáže, na aké sme boli zvyknutí od Banskej Bystrice, či už pri nejakých striedavých štartoch, pri nejakých termínoch. Musíme si uvedomiť, že slovenský hokej nie je len Banská Bystrica a myslím si, že toto Výkonný výbor včera uzavrel a dal nejakú náplasť na ranu, ktorá bola v slovenskom hokeji otvorená pred vyše dvoma týždňami. Myslím si, že toto je lepšie riešenie, ako keby mala táto rana dlhodobo hnisať,“ povedal.

Zdroj: YouTube.com
Šatan má slovo
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM