Webnoviny - Svet

Šatan sa stal majiteľom prvej vstupenky na MS 2011

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Martin Havran BRATISLAVA 27. septembra (WEBNOVINY) – Organizátori hokejových majstrovstiev sveta 2011, ktoré budú hostiť Bratislava a Košice, začali v pondelok s predajom vstupeniek. Majiteľom symbolicky prvej vstupenky sa stal dlhoročný kapitán slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan. Tridsaťpäťročný držiteľ kompletnej medailovej zbierky z majstrovstiev sveta si prvý lístok prevzal od maskota šampionátu Gooolyho v jednej z predajní oficiálneho predajcu vstupeniek Ticketportalu.

„Až budúcnosť ukáže, či budem na šampionáte hrať. Želám si však, aby sa majstrovstvá sveta vydarili Slovensku nielen organizačne. Verím, že k organizačnému úspechu pribudne aj ďalší – priamo na ľade. Závisieť to však bude od viacerých okolností – aké mužstvo poskladáme, kto bude môcť prísť. Dúfam, že hviezdy nám budú priaznivo naklonené a príde čo najviac chlapcov, aby Slovensko mohlo bojovať o popredné miesta,“ povedal Miroslav Šatan.

Organizátori šampionátu budú spokojní, ak predajú celkovo 340-tisíc vstupeniek, čím by sa štadióny zaplnili približne na 85 percent. Už pred začiatkom predaja dostali prvé žiadosti o vstupenky, prvý záujemca o lístky bol pri predajni Ticketportalu v bratislavskom Avione v pondelok už od šiestej hodiny ráno. „Naším záujmom je predať už v prvej fáze čo najviac vstupeniek. Ak to bude 340-tisíc, potom budeme spokojní. Určite sa nemôžeme porovnávať so šampionátom v Českej republike v roku 2004, kde mali väčšiu kapacitu hál. Preto nemôžeme prekonať rekord v počte návštevníkov,“ uviedol generálny riaditeľ organizačného výboru Igor Nemeček.

Vstupenky na MS 2011 sa dajú zakúpiť prostredníctvom internetu na oficiálnej stránke šampionátu http://2011.iihfworlds.com, cez spoločnosť Ticketportal nielen na Slovensku, ale aj na vybraných miestach v Čechách, Poľsku a Maďarsku, neskôr prostredníctvom partnerských spoločností v Rusku, Rakúsku, Slovinsku, Bielorusku a Švajčiarsku alebo telefonicky na linke +421 917 86 86 86 v čase od 9.00 do 21.00 h. Počas prvej hodiny predaja v pondelok od 11.00 h sa však vyskytli menšie technické problémy. Od pondelka 27. septembra sa predávajú permanentky na celé podujatie a balík „Vstupenky na skupiny“, od 1. decembra lístky na jeden deň a od 1. februára 2011 aj na jednotlivé duely.

Pri zakúpení balíčka dostane záujemca k dispozícii sadu jednotlivých vstupeniek. Rezervovať si bude môcť maximálne 6 kusov balíčkov. Čas rezervácie je sedem dní. Vstupenky budú môcť záujemcovia uhradiť platbou cez internet alebo osobne v kmeňových predajniach Ticketportalu. Cena balíčka „Vstupenky na skupiny“ bude v prípade základnej skupiny v Bratislave 273 eur (kategória 1) a 201 eur (kategória 2), v Košiciach bude súbor šiestich vstupeniek na základnú skupinu stáť 273 eur (kategória 1), resp. 150 eur (kategória 2). Permanentka na celé podujatie (ako súbor 32 vstupeniek) bude v Bratislave stáť 1717 eur (kategória 1) a 1276 eur (kategória 2), v Košiciach (ako súbor 24 vstupeniek) 896 eur (kategória 1) a 493 (kategória 2). V cenách vstupenky však nie je zahrnutý poplatok pre predajcu. „Vo väčšine prípadov sa servisný poplatok prejavuje v cene vstupenky. My sme zvolili iný postup a nezahrnuli ho do ceny. Servisný poplatok je štandardný poplatok, ktorý si účtujú firmy sprostredkujúce predaj vstupeniek,“ uviedla hovorkyňa organizačného výboru MS 2011 Michaela Grendelová.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM