Webnoviny - Svet

Saxo Bank strojnásobila zisk

WEBNOVINY.SK

Saxo BankFoto: Saxo BankBRATISLAVA 7. marca (WEBNOVINY) – Prevádzkový zisk skupiny za rok 2010 dosiahol 3,3 mld. DKK oproti 2,2 mld. DKK v roku 2009. Tento 50% medziročný nárast prevádzkového zisku možno vysvetliť zvýšením počtu klientov, nárastom objemu depozít a vyššou aktivitou obchodníkov v prvom polroku.

Celkové náklady skupiny za rok stúpli o 0,5 mld. DKK na 2,4 mld., čo oproti vlaňajšku predstavuje 24% nárast. Saxo Bank investovala do geografickej expanzie, rozvoja produktov a platforiem, modernizácie systémov a nových obchodných aktivít. Aj napriek nákladom spojených s týmito investíciami sa zisk pred zdanením zvýšil na viac než trojnásobok – na 914 mil. DKK.

Celkový objem aktív spoločnosti počas uplynulého roka vzrástol z 16,0 mld. DKK v roku 2009 na 23,9 mld. v roku 2010. K ich rastu prispelo zvýšenie objemu klientskych depozít a akvizície, napr. akvizícia aktivít E * Trades v škandinávskych krajinách a akvizície spoločnosti Broerup Sparekasse.

Klientské depozitá slúžiace ako zabezpečenie obchodovania on-line vzrástli v Saxo Bank na viac ako dvojnásobok a dosiahli 31,3 mld. DKK (údaj z 31. decembra 2010). Nárast o 5,6 mld. DKK predstavuje 36% nárast a do celkových čísel nie je zahrnutá Saxo-ETrade Bank, ktorú skupina získala v priebehu minulého roka. Vďaka organickému rastu spoločností Sirius, Capital Four a Global Evolution vzrástol k 31. decembru 2010 objem aktív v správe Saxo Asset Management z cca 19,0 mld. DKK na viac než 31,2 mld. DKK.

"Od jesene 2008 nastúpila Saxo Bank cestu transformácie, ktorej cieľom je udržanie rastu súbežne so zabezpečením ziskovosti a efektívnosti. Vonkajšie udalosti, ktoré nasledovali po finančnej kríze a hospodársky výsledok banky za rok 2010 sú dôkazom toho, že naše iniciatívy smerujú banku správnym smerom. S výsledkami za tento rok sme veľmi spokojní. Saxo Bank bude aj naďalej venovať veľkú pozornosť svojej technologickej prevahe vo finančnom sektore a bude otvárať viac miestnych zastúpení buď prostredníctvom akvizícií, alebo ako podniky na zelenej lúke s cieľom zvýšiť predaj a kvalitu služieb pre klientov, " uviedli v spoločnom vyhlásení zakladatelia a generálni riaditelia Saxo Bank – Kim Fournais a Lars Seier Christensen.

K 31. decembru 2010 ukazovateľ solventnosti skupiny predstavoval 15,3%.

Saxo Bank je popredný špecialista na on-line obchodovanie a investície s klientelou z celého sveta. Tri špecializované a plne integrované obchodné platformy: SaxoWebTrader založený na internetovom prehliadači, inštalovateľný SaxoTrader a obchodná platforma pre mobilné zariadenia SaxoMobileTrader sú dostupné vo viac než 20 jazykových verziách. Saxo Asset Management poskytuje služby vysoko majetným súkromným klientom a inštitucionálnym investorom. V roku 2010 pokračovala Saxo Bank v diverzifikácii svojich obchodných aktivít akvizíciou spoločnosti Saxo-E * Trade Bank špecializujúca sa na on-line investície a akvizícií dánske sporiteľne Br?rup Sparekasse. Skupina Saxo Bank sídli v Kodani a svoje pobočky prevádzkuje v Európe, Ázii, na Blízkom východe a v Austrálii.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM