Webnoviny - Svet

Scenár k voľnému pokračovaniu Spide-Mana píše Gary Ross

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) – Scenár k voľnému pokračovaniu filmov o Spidermanovi s názvom Venom momentálne píše Gary Ross, ktorý snímku bude možno aj režírovať. Informoval o tom denník Hollywood Reporter. Filmár štyrikrát nominovaný na Oscara okrem toho pracuje na scenári k snímke Spider-Man 4. Spoločnosť Columbia sa k jeho účasti na projekte Venom nevyjadrila. Na scenári predtým pracovali Rhett Reese a Paul Wernick, ktorí sa podpísali pod Zombieland (2009), takisto aj Jacob Estes.

V snímke Spider-Man 3 (2007) si symbionta Venoma zahral Topher Grace. Tvorcovia však zatiaľ neoznámili, či si úlohu zopakuje. Známe nie je ani ďalšie herecké obsadenie. Paul Wernick a Rhett Reese však v júli prezradili, že špeciálnu malú úlohu vytvorili pre spolutvorcu Spidermana Stana Leeho.

Gary Ross naposledy režíroval snímku Seabiscuit – Dupot koní (2003), za ktorú získal dve nominácie na Oscara – Najlepší adaptovaný scenár a ako jeden z producentov i v kategórii Najlepší film. Ďalšie dve nominácie na cenu Akadémie má za scenáre k filmom Veľký (1988) a Dave (1993).

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM