Webnoviny - Svet

SDKÚ-DS ide do volieb s programom 4x4

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) – Program SDKÚ-DS do volieb bude strana vo štvrtok konzultovať s odbornou verejnosťou a v nedeľu ho má schváliť v Modre ústredná rada strany. Program s názvom 4×4 je už na internete.

Ako uviedol dnes na tlačovej besede predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda, do ťažkého terénu treba mať štvorkolku. „Aj teraz treba riadne zabrať, nielen v ekonomike. Takže symbolicky 4×4, ale nielen preto,“ povedal s tým, že modrí vybrali štyri ťažiskové oblasti a štyri riešenia pre každú oblasť. Prioritou programu je ochrana súčasných a podpora tvorby pracovných miest.

Chce viac práce

Podľa Dzurindu ide o ťažiskový pilier. Druhou prioritou je poriadok a spravodlivosť, tretím pilierom je zodpovedný štát a štvrtou podpora rodín.

„Za zásadný kľúč považujeme prvý pilier programu. Budeme získavať viac práce. Preto trváme na zachovaní rovnej dane, na zachovaní pružnosti Zákonníka práce,“ zdôraznil Dzurinda.

Parlamentné voľby sú podľa Dzurindu súťaž, ktorej podstatou má byť kto a ako je schopný ponúknuť ľuďom prácu. U Smeru-SD a jeho lídra Roberta Fica vidí šéf SDKÚ-DS frázy, hmlu a heslá, ktoré pekne znejú, ale nie je ich možné rozmeniť na drobné.

„Istotou je prijať opatrenia, ktoré ochránia a vytvoria pracovné miesta,“ dodal. SDKÚ-DS ponúka podľa podpredsedu strany Ivana Mikloša reálny program. „Najlepšou sociálnou politikou je dať ľuďom prácu. Vďaka reformám za dvoch Dzurindových vlád došlo k výraznému poklesu nezamestnanosti,“ uviedol s tým, že zásadná priorita modrých je nezvyšovať daňovo-odvodové zaťaženie práce, čím sa strana podstatne líši od Smeru-SD.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM