Webnoviny - Svet

SDKÚ-DS odštartovala petíciu za Čentéša v Topoľčanoch

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – SDKÚ-DS dnes v Topoľčanoch odštartovala petičnú akciu za vymenovanie Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora.

Dnes ju podpísalo približne 400 ľudí. Predsedníčkou petičného výboru je Magda Vášáryová.

Členmi výboru sú Oľga Feldeková, podpredseda NR SR Milan Hort a europoslanec Peter Šťastný, herec Igor Adamec, miestny poslanec v Topoľčanoch Július Krajčík, a aj zástupca východného Slovenska Michal Kumičák z Prešova.

Ako povedal predseda strany Mikuláš Dzurinda pred novinármi, cieľom SDKÚ-DS je vrátiť dôveru občanov v štát, v ktorom je poriadok a spravodlivosť a platí zákon.

„Jednou z hlavných programových priorít strany v programe 4×4 je poriadok a spravodlivosť. Jedným z nevyhnutných predpokladov na obnovu poriadku, práva a spravodlivosti na Slovensku je zmena na čele Generálnej prokuratúry SR,“ konštatoval.

Petičná akcia nie je limitovaná voľbami do NR SR. SDKÚ-DS v nej bude pokračovať aj po voľbách, bez ohľadu na to, ako dopadnú, pretože zápas za poriadok a spravodlivosť na Slovensku sa týmito voľbami nekončí.

Symbolický výber mesta

Podľa Dzurindu modrí si pre štart petície vybrali Topoľčany symbolicky, pretože je to mesto, odkiaľ pochádza predseda Smeru-SD Robert Fico, ktorý prostredníctvom Ivana Gašparoviča blokuje vymenovanie Čentéša za generálneho prokurátora SR. „Chceme, aby občania tu v Topoľčanoch ako prví dostali možnosť podpísať sa na tieto hárky,“ povedal.

SDKÚ-DS chce, aby sa všetky kauzy vyšetrili, aby tí, ktorí mali niesť zodpovednosť, túto zodpovednosť niesli, a naopak, aby tí, ktorí majú byť očistení boli očistení. Toto sa podľa Dzurindu nestane, ak bude na Slovensku jednofarebná vláda strany Smer-SD.

Smer už dal podľa Dzurindu v nedeľu najavo, že v prípade jeho úspechu vo voľbách plánuje zvoliť nového generálneho prokurátora. V takom prípade by podľa neho došlo k brutálnemu pošliapaniu ústavnosti na Slovensku. Preto je táto petičná akcia, ktorú dnes SDKÚ-DS štartuje, viac ako opodstatnená, dodal predseda strany.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM