Webnoviny - Svet

SDKÚ-DS sa hotuje nastaviť Ficovi zrkadlo

WEBNOVINY.SK

Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová a predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda na rokovaní Koaličnej rady v centrále strany Most-HídFoto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 21. mája (WEBNOVINY) – SDKÚ-DS je pripravená na Smerom-SD avizované vyslovovanie nedôvery premiérke Ivete Radičovej v parlamente. „Na schôdzi nastavíme Robertovi Ficovi zrkadlo,“ povedal pre agentúru SITA hovorca strany Michal Lukáč. Predseda Smeru-SD Robert Fico avizuje, že k odvolávaniu premiérky dôjde na budúci týždeň.

Robert Fico avizoval odvolávanie predsedníčky vlády v parlamente ešte pred Veľkou nocou s tým, že jeho strana predloží návrh do NR SR v týždni po týchto sviatkoch. Dôvodom malo byť jej počínanie v kauze prenájmu budovy daňovým úradom v Košiciach. Návrh však poslanci Smeru-SD nepodali.

V utorok po voľbe generálneho prokurátora, ktorú Smer-SD kritizoval, zas Fico uviedol, že jeho strana podá návrh na vyslovovanie nedôvery premiérke v parlamente v stredu, alebo vo štvrtok. Nestalo sa však tak.

Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR, na ktorej by mala byť odvolávaná premiérka, musí podpísať 30 zákonodarcov. Následne predseda parlamentu má sedem dní na to, aby takúto schôdzu zvolal.

Smeru-SD návrh na vyslovenie nedôvery premiérke v parlamente podľa predsedu Národnej rady SR Richarda Sulíka neprejde. „Samozrejme Ficovi to neprejde. S Ivetou Radičovou sme začali a s ňou aj dovládneme. Fico tu dupoce ostošesť. Od predsedu najväčšej opozičnej strany by som očakával viac vážnosti,“ uviedol Sulík v súvislosti s avizovaným návrhom najsilnejšej opozičnej strany.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie