Webnoviny - Svet

SDKÚ urobí všetko pre to, aby prepad preferencií odvrátila

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Líder SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda tvrdí, že strana sa bude snažiť zabojovať proti prepadu preferencií, ktorý signalizujú viaceré prieskumy verejnej mienky z ostatných dní.

„Urobíme všetko preto, aby sme tento trend obrátili,“ vyhlásil pre agentúru SITA Dzurinda.

Strana Mikuláša Dzurindu sa podľa dnešného prieskumu agentúry Prieskumy dostala na hranicu zvoliteľnosti, volilo by ju 5,3 percenta občanov.

Podľa prieskumu agentúry Focus, zverejnenom 1. februára, by vo voľbách získala SDKÚ-DS 8,2 percenta hlasov oslovených respondentov a podľa prieskumu agentúry POLIS by skončila so ziskom 7,7 percenta. V staršom prieskume agentúry MVK, ktorého výsledky zverejnili 17. januára, strane SDKÚ-DS vyjadrilo priazeň 9,3 percenta opýtaných. V ostatných prieskumoch sa neraz stalo, že pred SDKÚ-DS by skončilo s lepším výsledkom KDH.

Politológ Miroslav Kusý hovorí, že prepad preferencií SDKÚ-DS sa začal ohlásením odchodu Ivety Radičovej. „Radikálne sa prehĺbil vypuknutím kauzy Gorila,“ dodal Kusý. Strane však nedáva veľké šance, aby pokles preferencií zvrátila.

„Obávam sa, že s tým ťažko niečo urobia, lebo to, čo sa deje, sú dosť nezvratné skutočnosti. Na kauze Gorila sa zrejme veľa nevyšetrí do volieb, ale bola spustená, beží a obvinenia sú veľmi vierohodné,“ myslí si Kusý. Politológ hovorí, že predstavitelia strany môžu vyvolať protikauzy, ale obáva sa, že na to už je neskoro.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM