Webnoviny - Svet

SDĽ pôjde do volieb s novým predsedom Ďuricom

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) – Strana demokratickej ľavice (SDĽ) pôjde do predčasných parlamentných volieb v marci 2012 s novým predsedom. Mareka Blahu nahradil na najvyššej pozícii doterajší tajomník strany Jozef Ďurica, ktorý bude zároveň volebným lídrom. Dnes o tom jednomyseľne rozhodli delegáti na sneme SDĽ. Ďuricu zároveň poverili prípravou kandidačnej listiny, ktorú má predstaviť na tlačovej konferencii budúci týždeň.

Členmi predsedníctva sa stali Marek Blaha, Jozef Kalman, ktorý doteraz šéfoval Ľavicovému bloku, bývalí poslanci za SDĽ v NR SR Mária Angelovičová a Ľubomír Dzurák, taktiež poslanec mesta Košice Cyril Betuš, krajský šéf Prešovského kraja Michal Gondek, bývalý predseda trnavského VÚC Peter Tomeček, Erika Razgyelová, Anton Blajsko, Ján Marko, Milan Matejovič a Francesko Porada.

Ďurica pred delegátmi snemu zdôraznil kritickú sociálno-ekonomickú situáciu na Slovensku, keď sa za 22 rokov rozkradol vybudovaný majetok a dnes sme svedkami privatizácie základných ľudských potrieb, ako je zdravotná starostlivosť a dôchodky. Týmto vývojom je podľa neho najviac ohrozená staršia generácia ľudí, ktorých potreby všetky súčasné parlamentné strany ignorujú.

„Cieľom SDĽ v blížiacich sa voľbách je dosiahnuť taký volebný zisk, ktorý jej umožní z pozície parlamentnej strany presadzovať opatrenia, ktoré zabezpečia dôstojný život pre všetkých ľudí, najmä skôr narodených, na ktorých sa doteraz zabúdalo,“ informoval agentúru SITA Tlačový servis SDĽ.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM