Webnoviny - Svet

Šéf ochrankárov Hižnay verí v pokračovanie série

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Michal Burza JEREVAN 6. októbra (WEBNOVINY) – Stabilnou súčasťou výpravy slovenskej futbalovej reprezentácie na domácich zrazoch i zahraničných cestách sú už dlhšie bezpečnostní pracovníci. Výnimkou nie je ani výjazd A-mužstva SR na piatkový duel B-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2012 v Jerevane proti Arménsku, na ktorý sa zverenci hlavného trénera Vladimíra Weissa st. presunuli v stredu popoludní. Hamšíka a spol. sprevádzajú na Kaukaze dvaja bodyguardi pod vedením Petra Hižnaya. Ten nechýbal vo výprave Slovenska ani na nedávnych majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike.

„Náš počet vždy závisí od toho, do akej krajiny ideme, resp. aký program mužstvo čaká,“ povedal pre agentúru SITA Peter Hižnay a s úsmevom pokračoval: „Pre mňa je táto práca koníčkom, hoci nie som vôbec futbalovým fanúšikom. Zápasy, ktoré som videl vo svojom živote, by sa dali veľmi ľahko spočítať.“

Skúsený ochrankár tiež pridal jednu zaujímavosť, ktorá pred duelom s Arménskom určite poteší všetkých fanúšikov slovenského národného mužstva. „Vždy, keď som počas zahraničných zápasov stál napravo od našej striedačky, náš tím neprehral. Túto úspešnú sériu som začal v Severnom Írsku, pokračovalo to v Poľsku a aj na majstrovstvách sveta proti Taliansku. Vedia o tom aj hráči a občas sa o tom bavíme. Verím, že sa mi teraz tiež podarí dostať sa na ´moje´ miesto, v Arménsku budeme bodovať a predĺžim svoju úspešnú sériu,“ dodal Peter Hižnay.

SITA – od vyslaného redaktora Miroslava Antola

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM