Webnoviny - Svet

Šéf úradu zapletený do nitrianskych machinácií necíti vinu

WEBNOVINY.SK

NITRA 31. mája (WEBNOVINY) – Riaditeľ úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja Peter N., obvinený z machinácií pri verejných obstarávaniach, hovorí, že je nevinný.

K samotným skutkom, ktoré sa mu kladú za vinu, sa vyjadrovať nechce.

„Na základe odporúčania môjho právneho zástupcu týkajúceho sa poskytovania informácií a vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie vyjadrujem svoju vieru, že dokazovanie preukáže moju nevinu. V skutku, z ktorého som obvinený, sa cítim byť nevinný,“ napísal vo štvrtok vo vyjadrení.

Spolu s Petrom N. je v kauze obvinený podpredseda kraja Vladislav Borík, bývalá šéfka oddelenia verejného obstarávania Gabriela Š. a podnikatelia Roman K., Emil G., Ľuboš M. a Emil B. Emil G., je stíhaný väzobne, ostatní sú na slobode.

Petrovi N. hrozia v prípade dokázania viny tri roky väzenia, ostatným obvineným až 12 rokov, pretože podľa polície fungovali ako organizovaná skupina. Kauza sa týka troch sporných tendrov do 30-tisíc eur, súvisiacich s plánovanou výstavbou nového sídla krajského úradu a tendra na obstaranie právnych služieb pre kraj.

Oddelenie verejného obstarávania sa v rámci organizačnej štruktúry Úradu NSK začiatkom tohto roka presunulo priamo pod riaditeľa. Prečo to tak bolo, nie je známe. Peter N. okrem zaslaného stanoviska s médiami nekomunikuje a Vladislav Borík reagoval, že „pri týchto rozhovoroch som nebol, takže k tomuto sa neviem vyjadriť“.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM