Webnoviny - Svet

Seminaristi v úlohe futbalových hráčov aj fanúšikov

WEBNOVINY.SK

PREŠOV 16. októbra (WEBNOVINY) – Futbalový relax zažijú študenti teológie, ktorí si počas víkendu zmerajú sily na Medzinárodnom futbalovom turnaji seminaristov. Hrá sa o putovný pohár rektora Gréckokatolíckeho kňazského seminára v Prešove, ktorý je jeho organizátorom. Na podujatí sa stretne 160 účastníkov. Trojdňové podujatie okrem rozvíjania športového ducha má aj širší rozmer. Ako uviedol pre agentúru SITA rektor kňazského seminára Marko Rozkoš, neformálnym spôsobom chcú dať seminaristom príležitosť stretnúť sa a podeliť so skúsenosťami a prežívaním kňazskej formácie. Ide o druhý ročník turnaja. Zámerom organizátorov je vytvoriť tradíciu stretávania sa gréckokatolíckych seminaristov, lebo na Slovensku rovnako ako v okolitých krajinách je len jeden gréckokatolícky seminár.

Program sa začal dnes napoludnie prehliadkou mesta. Futbalový turnaj sa odohrá v telocvični Základnej školy na Sibírskej ulici. Do Prešova pricestovali gréckokatolícki seminaristi z Maďarska (Nyíregyháza), Nemecka (Colegium Orientale Eichstätt) a Ukrajiny (Užhorod). Poliaci sa ospravedlnili. Namiesto nich sa na turnaji zúčastnia aj ďalší domáci seminaristi z pravoslávneho kňazského seminára, najmladším účastníkom turnaja bude futbalové družstvo stredoškolákov z prešovského Cirkevného gymnázia blahoslaveného Pavla Petra Gojdiča.

Rektor Rozkoš uviedol, že na vyvrcholenie turnaja pozvali predstaviteľov Prešovskej univerzity, ktorej je seminár súčasťou, tiež predstaviteľov štátnej správy a samosprávy, ktorí projekt podporili. „Je to vhodná príležitosť i pre predstaviteľov mesta spoznať nielen inštitúciu seminára v Prešove, ale aj upevniť si vzťahy so zahraničnými družobnými inštitúciami,“ uviedol rektor.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM