Krimi

Seniorke zachránil 20-TISÍC eur nechtiac aktivovaný LETOVÝ REŽIM v mobile

Letový režim, nevedomky aktivovaný v mobile, zachránil 85-ročnej dôchodkyni 20-tisíc eur. Inak by sa pravdepodobne stala ďalšou obeťou podvodu.

Ilustračný obrázok k článku Seniorke zachránil 20-TISÍC eur nechtiac aktivovaný LETOVÝ REŽIM v mobile
Zdroj: pixabay.com

O prípade v piatok informovala banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti a seniorov aj ich príbuzných opäť vyzvala na obozretnosť.

„Dôchodkyňu v stredu (7. 2.) kontaktovala z českého čísla neznáma osoba, ktorá od nej familiárnym spôsobom pýtala peniaze. Žena urobila chybu, pretože sa hneď opýtala, či jej volá vnuk a oslovila ho krstným menom. Na to zrejme neznámy čakal a začal sa vydávať za vnuka. Kázal jej z banky vybrať peniaze, mal si po ne prísť k nemocnici v Banskej Bystrici,“ opísala polícia.

Keď žena prišla k nemocnici, zistila, že si nevedomky v mobile aktivovala „letový režim“ a nemohla sa nikomu dovolať. Poprosila o pomoc pracovníka strážnej bezpečnostnej služby, ktorý sa ponúkol, že vnukovi zavolá zo svojho telefónu.

Ten o ničom nevedel, okamžite informoval políciu a starú mamu odprevadil do banky, kde si pod jeho dohľadom vložila peniaze späť na účet.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479