Aktualizované Prokop Slováček Svet

Šesť dní v lese za trest? Netradičná japonská výchova detí sa mohla skončiť tragicky

Úplne sám strávil šesť dní v divočine sedemročný chlapec v Japonsku. Rodičia ho v lese vysadili za trest. Pátrala po ňom celá armáda záchranárov. Našli ho živého a zdravého.

Ilustračný obrázok k článku Šesť dní v lese za trest? Netradičná japonská výchova detí sa mohla skončiť tragicky
Zdroj: TASR

Pátranie po sedemročnom chlapcovi, ktorého na japonskom ostrove Hokkaido nechali rodičia za trest v lese, sa skončilo úspešne. Dieťa po šiestich nociach strávených v divočine našli vojaci; podľa dostupných informácií je v dobrom zdravotnom stave, uviedol dnes denník Guardian.

Jamato Tanuka bol nezvestný od soboty, keď ho rodičia vysadili z auta v horskej oblasti Hokkaida, v ktorej žijú aj medvede. Podľa rodičov to mal byť trest za zlé správanie. Chlapec, ktorý nemal pri sebe jedlo ani vodu, následne zmizol bez stopy a do pátrania po ňom sa zapojilo celkovo 180 záchranárov vrátane príslušníkov armády.

Prespával vo vojenskej chate

Vojaci nakoniec objavili Jamata v chate, nachádzajúcej sa vo vojenskom výcvikovom priestore len zhruba päť kilometrov od miesta, kde ho rodičia opustili.

Lekár, ktorý ho vyšetril, konštatoval, že chlapec bol v dobrom fyzickom i psychickom stave a neutrpel žiadne zranenia s výnimkou menších škrabancov. Bol neuveriteľne pokojný vzhľadom na to, že bol sedem dní nezvestný. Vôbec nepodľahol panike," povedal lekár.

Keď rodičia polícii nahlásili, že ich syn je nezvestný, povedali, že sa stratil pri zbere byliniek. Obávali sa totiž, že trest by polícia vnímala ako domáce násilie. Podľa miestnych hasičov klamlivá informácia spomalila hľadanie.

Otec sa polícii aj vojakom poďakoval a uznal, že zašiel v treste priďaleko.

PREČÍTAJTE SI AJ: Skôr ako si zbalíte kufre, myslite na Svetobežku. Pomôže aj tam, kde nefunguje internet

video chlapec japonsko
1
Galéria
chlapec Japonsko
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM